کد خبر: 3468563
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
گروه فعالیت‌های قرآنی: یک حافظ قرآن با بیان اینکه مسئولان به مسائل قرآنی و قرآن‌آموزان اهمیت بیشتری دهند، گفت: تشویق قرآن‌آموزان توسط مسئولان یکی از راهکارهای ایجاد انگیزه فراگیری قرآن است.
متین ترکاشوند، یک حافظ قرآن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، با بیان اینکه 14 سال سن دارم، اظهار کرد: زمانی که کلاس چهارم بودم مربیان جامعه القرآن به مدرسه ما آمدند و اعلام کردند کلاس‌های مختلفی در جامعه القرآن برگزار می‌شود و چون خودم در دوران مدرسه روخوانی و روانخوانی را آموخته بودم درکلاس‌های تجوید جامعه القرآن  ثبت نام کردم و در ان جا  دوره 3 ماهه تجوید را گذراندم .

وی افزود: بعد از پایان دوره تجوید در کلاس‌های حفظ ثبت نام کردم و 5 جزء اول قرآن کریم را با استادی خانم عطاری در طی دو سال حفظ کردم و بعد از حفظ 5 جزء به دلیل شرایط سنی به کلاس‌های جامعه القرآن واحد برادران مراجعه کردم و در مدت حدود 2 سال موفق به حفظ هشت و نیم جزء از قرآن کریم شدم.

ترکاشوند در پاسخ به این سوال که عامل موفقیت شما در حفظ قرآن کریم چه بود و  برای اولین بار چگونه به سمت کلاس‌های قرآن آمدید، بیان کرد:عامل موفقیت بنده توکل بر خدا، علاقه شخصی و همچنین تشویق پدر و مادرم  بودک ه باعث شد تصمیم جدی گرفته و راه حفظ قرآن کریم را انتخاب کنم.

این حافظ قرآن با اشاره به اینکه در زمان حفظ قرآن موانع و مشکلاتی داشتم، عنوان کرد: یکی از مشکلات حجم زیاد درس‌ها بود که به شکر خدا توانسته‌ام با برنامه‌ریزی و زمان‌ بندی مناسب تاکنون هشت و نیم جزء از قرآن کریم را حفظ کنم و لطمه‌ای به درسم وارد نشد.
وی در ادامه گفت: تاکنون رتبه‌های مختلفی را در مسابقات قرآن به دست آورده‌ام که از جمله آنها در مسابقات آموزش و پرورش در سال 92 و 93 در دو مرحله موفق به کسب رتبه اول شهرستان در حفظ یک جزء، کسب رتبه سوم در حفظ 2 جزء در استان همدان و کسب رتبه اول حفظ 5 جزء در مرحله شهرستانی مسابقات جامعه القرآن شدم.

ترکاشوند در پاسخ به این سؤال که یک قاری و حافظ قرآن باید چه ویژگی‌های اخلاقی داشته باشد، اظهار کرد: باید تا جایی که می‌تواند به قرآن عمل کند و همچنین، با دیگران به‌ویژه پدر و مادر با نهایت احترام رفتار کند.

وی تصریح کرد: در پایان از مسئولین انتظار دارم که به مسائل قرآنی و قرآن‌آموزان  بیشتر اهمیت داده و با تشویق آن‌ها انگیزه بیشتری بین قرآن‌آموزان ایجاد کنند و همچنین، خدا را شاکرم که توفیق حفظ قرآن را به من عطا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: