کد خبر: 3663820
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
گروه فرهنگی: امام جمعه اسدآباد از اجتماع بزرگ عزاداری و سینه‌زنی سنتی مردم اسدآباد در 28 صفر در محل مسجد جامع این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان حجت‌الاسلام موسی حسینی‌مجد  امام جمعه اسدآباد امروز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: این مراسم عزاداری عمومی قبل از نماز جمعه رأس ساعت 11 با حضور مردم در مسجد جامع شهرستان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به شهادت امام رضا(ع) نیز گفت: به همین مناسبت اجتماع بزرگ هیئات مذهبی و مردم در امامزاده سیدان شهرستان برگزار خواهد شد که لازم است در این راستا رسانه‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی این مراسم برای حضور پررنگ مردم، دانشجویان و هیئت‌های مذهبی شهرستان یاری و  اقدام کنند.

معاون فرماندار شهرستان اسدآباد هم در این جلسه از ارسال 7 محموله کمک‌های داوطلبانه مردم این شهرستان به زلزله‌زدگان منطقه غرب کشور خبر داد و تصریح کرد: کمک‌های داوطلبانه مردم اسدآباد توسط سپاه ناحیه، هلال‌احمر، هیئت‌های مذهبی و ... جمع‌آوری شده است.

یزدان آزرمی خاطرنشان کرد: این اقلام شامل خشکبار، پتو، برنج، قند، چای، کنسرو، حبوبات، ماکارونی  و پوشاک و لباس گرم بوده که توسط 7 کامیون به مناطق زلزله‌زده کشور ارسال شده است.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد هم با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از برگزاری بیش از 90 برنامه فرهنگی در سطح شهرستان  خبر داد و گفت: در حال حاضر 13 هزار و 200 نفر در اسدآباد عضو فعال کتابخانه‌های عمومی شهرستان هستند.

مهدی مرادیان‌تمجید تعداد نسخه‌های موجود در سطح کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را 50 هزار نسخه اعلام و بیان کرد: شهرستان اسدآباد در حال حاضر دارای 1300 مترمربع فضای کتابخوانی است.

وی با اشاره به دو پروژه عمرانی کتابخانه‌ای در اسدآباد تصریح کرد: نخستین کتابخانه استاندارد استان در شهرستان اسدآباد در دست احداث بوده که امسال دارای یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار مبادله‌ای بوده بخشی از اعتبار نیز تخصیص یافته است.

مرادیان‌تمجید با اشاره به پروژه طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی نیز یادآور شد: این پروژه هم در حال حاضر وارد فاز انتخاب پیمانکار شده که با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی طرح توسعه پروژه آغاز می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: