کد خبر: 3777137
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
گروه فرهنگی ـ سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان همدان اظهار کرد: طرح آموزش کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های مساجد شهر‌های همدان و بهار برگزار شد.

طرح آموزش کتابداران کانون‌های مساجد همدان و بهار برگزار شد

حمیدرضا ناهیدی‌فر، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد استان همدان در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: طرح آموزش کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های مساجد شهر‌های همدان و بهار برگزار شد.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد استان با بیان اینکه این اولین دوره طرح در سال 97 است، افزود: در این طرح 50 تن از کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های مساجد همدان و بهار در کانون امام صادق(ع) مریانج به‌عنوان یکی از کتابخانه‌های درجه 1 استان با دارا بودن تمام استاندارد‌ها برگزار شد.
ناهیدی‌فر با بیان اینکه در صورت تأمین بودجه این طرح در سایر شهرستان‌های استان نیز اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: طرح آموزش کتابداران در دو بخش تئوری و نرم‌افزاری توسط 2 تن از کارشناسان مجرب برای کتابداران آموزش داده شد.
وی هدف از برگزاری این طرح را آشنایی با ویژگی‌ها و توانمندی‌های کتابداران، ضرورت آموزش کتابداران و مروجان کتابخوانی، همچنین آشنایی با روش‌های مختلف ترویج کتابخوانی برای نوجوانان عنوان کرد.
ناهیدی فر ادامه داد: ارتقای سطح آگاهی کتابداران مساجد و آشنایی آنان با شیوه‌های نوین کتابداری و آموزش نرم‌افزار کتابداری «مهر مسجد» از دیگر اهداف برگزاری این طرح بود.
وی اشاره‌ای به کتابخانه کانون‌های مساجد استان داشت و گفت: ٢٩٣ کتابخانه مخزن‌دار و ١٩١ کتابخانه باز در مساجد استان همدان فعال است که در این میان، 8 کتابخانه درجه یک، 9 کتابخانه درجه 2، 28 کتابخانه درجه 3 و 52 کتابخانه درجه 4 است.
سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد استان با بیان اینکه 591 کانون در سطح استان فعال است، ابراز کرد: از این تعداد، 530 کانون در سامانه بچه‌های مسجد یا سجا ثبت نام کرده‌اند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: