کد خبر: 3804365
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
گروه اجتماعی ــ مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: یکی از نیازهای ضروری ‌دانش‌آموزان پلدختر، لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار است چراکه کتاب‌ها و وسایل مدرسه دانش‌آموزان این شهر در جریان سیل به کلی از بین رفته و پس از بازگشایی مجدد کلاس‌های درس، دانش‌آموزان با مشکلات جدید روبه‌رو خواهند بود.

لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار یکی از نیازهای ضروری دانش‌آموزان پلدختربه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، رضا حیدری، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان که به تازگی به منظور کمک‌رسانی به مردم مناطق سیل‌زده استان لرستان سفر کرده بود، اظهار کرد: همراه با چند تن از دانشجویان فعال در بسیج دانشگاه برای یاری‌رسانی به مردم این منطقه اقدام کردیم.
وی با اشاره به اینکه به صورت خودجوش با وسیله شخصی راهی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان شده‌اند، بیان کرد: متأسفانه شهر پلدختر در دره واقع شده و وضعیت این شهر طوری است که علاوه بر همه مشکلات موجود، ورودی‌های شهر نیز شرایط نامطلوبی دارند.
حیدری بیان کرد: در پلدختر منطقه‌ای به نام خانه‌های سازمانی وجود دارد که طی این چند روز تلاش شد تا یاری‌رسان مردم این منطقه سیل‌زده باشیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه شهر پلدختر خالی از سکنه شده، جوانان از شهر رفته و تنها برخی از مردم برای پاک‌سازی خانه‌های در گل فرو رفته خود تلاش می کنند، یادآور شد: با حضور و تلاش شبانه‌روزی همه نهادهای خدمات‌رسان در منطقه اعم از ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر و آتش‌نشانی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در حال بازگشایی هستند.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن ابراز تأسف از عدم حضور مسئولان شهری در این منطقه یادآور شد: در این شرایط سخت و ناگوار گروه‌های مردمی و امدادی بودند که به یاری همنوعان خود شتافته بودند و خبری از حضور مسئولین شهر پلدختر نبود.
وی ادامه داد: در روزهای نخست پس از وقوع سیل در این شهر، علی‌رغم نیاز مبرم، نیروی انسانی بسیار کم بود اما امروز به لطف مردم شریف و نوع‌دوست ایران و گروهای امدادی این مشکل مرتفع شده و کمبود نیروی کمک‌رسان احساس نمی‌شود.
حیدری اظهار کرد: از نظر بنده یکی از نیازهای ضروری مردم و دانش‌آموزان پلدختر، لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار است چراکه کتاب‌ها و وسایل مدرسه دانش‌آموزان این شهر در جریان این حوادث تلخ به کلی از بین رفته و پس از بازگشایی مجدد کلاس‌های درس، دانش‌آموزان با مشکلات جدید روبه‌رو خواهند بود.
وی همچنین به جمع‌آوری کمک‌های مالی به همت دانشجویان دانشگاه برای کمک مردم سیل زده کشور نیز اشاره کرد و افزود: با همکاری و همدلی دانشجویان خیر بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، تشکل استاد شهریار، انجمن اسلامی تحکیم وحدت، جامعه اسلامی دانشجویان، کانون قرآن و عترت، کانون فرهنگ، ادب و هنر، کانون مهدویت، کانون خیریه مهرانه و کانون دختران آفتاب مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیون ریال جمع آوری و در استان‌های گلستان و لرستان هزینه شد.
دانشجوی فعال جهادی حاضر در منطقه سیل‌زده لرستان با بیان اینکه ۱۵ نفر دیگر از دانشجویان این دانشگاه نیز در قالب اردوهای جهادی خودجوش به تازگی به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند اضافه کرد: طی ایامی که در پلدختر حضور داشتیم هر گونه فعالیت و کاری که به مردم آسیب دیده این خطه کمک می‌کرد را انجام می‌دادیم.
وی در پایان یادآور شد: حس و حال یاری‌رسانی و همدلی مردم و امدادگران در این مناطق سیل‌زده با توجه به اینکه خودجوش و کاری دلی بود بسیار زیبا و روحیه دوستان ما نیز در کنار دیگر امدادگران هم با طراوت و پر انرژی بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: