کد خبر: 3804647
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
گروه اجتماعی ــ شهردار همدان از اختصاص سهمیه دو شهید گمنام برای تدفین در این دانشگاه خبر داد و گفت: ساخت المان شهدای گمنام در این دانشگاه از سوی شهرداری انجام خواهد شد.

المان شهدای گمنام در دانشگاه پیام نور همدان احداث می‌شودبه گزارش ایکنا از همدان، عباس صوفی، شهردار همدان، امروز، 28 فروردین‎ماه در جمع دانشجویان و حوزه بسیج دانشگاه پیام نور همدان از اختصاص سهمیه دو شهید گمنام برای تدفین در این دانشگاه خبر داد و گفت: ساخت المان شهدای گمنام در این دانشگاه از سوی شهرداری انجام خواهد شد.
صوفی با بیان اینکه همدان یک کلان‎شهر است و احتیاج به مدرن شدن دارد، گفت: پروژه بلوار ارم یک پروژه فرهنگی، ورزشی و توریستی است که احتیاج به زمان بیشتری برای تکمیل دارد، اجرای پروژه‌های بالن‌سواری، تیوب‌سواری و ورزش‌های زمستانی در صورت افتتاح شدن این پروژه تا پایان سال 98 باعث رشد چشمگیر صنعت گردشگری استان در سازمان گردشگری جهانی خواهد شد.
شهردار همدان با اشاره به اینکه از 200 پروژه وعده داده شده در سال گذشته، 187 پروژه آن به اجرا درآمد، گفت: 800 میلیارد تومان برای سال 98 در نظر گرفته شده است.
وی از افتتاح پل شهید همدانی در شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: تکمیل پل غدیر که مدتی دچار توقف شده بود با امضای قراردادهای جدید ازسرگیری این پروژه چند روز آینده اتفاق می‌افتد.
شهردار همدان افزود : پروژه سایت موزه میدان امام خمینی(ره) نیازمند بودجه است که پس از اختصاص بودجه این پروژه تکمیل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه همدان نیاز به مدرن شدن دارد، افزود: قطار شهری یکی از نیازهای استان است که پس از مطالعات شهری و تصویب این طرح مسئله‌ای حل شدنی است.

راه‌اندازی نرم‌افزار جامع 137 همدان
کامران گردان رئیس شورای شهر همدان نیز از راه‌اندازی نرم‌افزار جامع 137 خبر داد و گفت: طی هفته آینده این نرم‌افزار به منظور ارتباط مستقیم و آنلاین شهروندان با مسئولان شهرداری و شورای شهر که از طریق این سامانه انجام خدماتی از قبیل اخذ پروانه کسب و یا ساختمانی، پرداخت مالیات و ارائه انتقادات و پیشنهادات امکان‎پذیر خواهد بود، راه‌اندازی خواهد شد.
گردان افزود: هفتاد درصد ناوگان حمل و نقل شهری در حوزه اتوبوسرانی فرسوده است، از سال 92 به بعد 45 دستگاه اتوبوس خریداری شده و یک بار دیگر 15 دستگاه خریداری شده که تنها 5 دستگاه از آن 15 اتوبوس دریافت شده است، پرداخت یک سوم هزینه بلیت‌های اتوبوس شهری برعهده دولت است که پرداخت نشده است، برای پروژه قطار شهری اگر بودجه اختصاص یابد این طرح انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه احداث ساختمان اصلی دادگستری در بلوار بعثت غیر قانونی بوده است، یادآور شد: زمین این ساختمان متعلق به شهرداری بوده که این امر از سوی سازمان دیوان عدالت اداری در حال پیگیری است.
گردان با اشاره به ضرورت جوان‌گرایی در اداره شهری ابراز کرد: 85 درصد نمایندگان و مسئولان شورای شهر از جوانان هستند و امیدوارم عملگرایی الگوی ایشان باشد.
گردان افزود: شهربازی رنگین‌کمان درحال تعطیل شدن است شورای شهر به فکر احیای این شهربازی است، چراکه مالک آن از اداره این شهربازی منصرف شده و ممکن است این شهربازی به شهرداری یا شخص حقیقی و یا حقوقی و یا استانداری واگذار شود.
گردان از زیباسازی فضای خیابان تختی خبر داد و گفت: اگر به بافت تاریخی این بناها آسیب وارد نشود این پروژه در دست اقدام قرار خواهد گرفت.
در پایان این مراسم از مائده مردفرد از اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه که معرفی جاذبه‌های گردشگری همدان را در طول 4 دقیقه در برنامه عصر جدید داشت تجلیل شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: