کد خبر: 3812520
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
گروه سیاست و اقتصاد ــ دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی و مشاور کل سپاه پاسداران گفت: در استان همدان ۱۶۴۰ مسجد و ۶۰۲ اماکن مذهبی داریم که به گفته مقام معظم رهبری برای هر ۵۰۰ نفر باید یک مسجد و هر روستا نیز یک مسجد داشته باشد.

ساخت مسجد در روستاهای همدان؛ اولویت قرارگاه محرومیت‌زداییبه گزارش ایکنا از همدان، سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، روز گذشته، 27 اردیبهشت‌ماه در آیین افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی و مجمع جهادگران، خیران و فعالان عرصه‌های خدمت‌رسانی با اشاره به هدف‌گذاری در استان گفت: اولین هدف ریل‌گذاری بسیج برای خدمات‌دهی به افراد نیازمند و به‌کارگیری این مجموعه برای ارائه خدمات به مردم تحت عنوان اردوگاه‌های جهادی،قرارگاه‌های مقاومت و نواحی است.
وی افزود: سعی بر این است که تأمل را در کنار مدیران و دستگاه‌های اجرایی فراهم کنیم تا بتوانیم با ایجاد تعامل بیشتر در راستای توسعه استان قدم برداریم، هر زمانی که کوچک‌ترین زاویه بین دستگاه اجرایی و نهاد انقلابی بوده در آنجا استان ضرر کرده است.
سردار مجیدی اظهار کرد: در محرومیت‌زدایی مسائل عمرانی و تهیه مایحتاج مردم مورد پیگیری قرارگرفته است، ساخت خانه نیازمندان، سامان‌دهی گلزار شهدا، مرمت مساجد، لایروبی قنوات، ساخت آب‌بندها،ساخت مجتمع فرهنگی و اقتصادی،پروژه‌های انتقال آب،بازسازی مدارس و... ازجمله فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه عمرانی بوده است.
وی اظهار کرد: همچنین در زمینه غیرعمرانی 150 هزار بسته حمایتی معیشتی و غذایی،بسته‌های لوازم‌التحریر، پنجاه سری جهیزیه و هزار بسته البسه در مناطق محروم توزیع‌شده است.
سردار مجیدی با اشاره به اینکه در تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی 61 میلیارد تومان در سطح استان هزینه شده است، گفت: در طی دو سال گذشته 297 پروژه در استان همدان راه‌اندازی و پشتیبانی شده و حدود 8 و نیم میلیارد تومان هزینه شده است که پنجاه‌درصد آن به عهده سپاه و پنجاه‌درصد دیگر نیز به عهده دستگاه‌های دولتی بوده است،
در این مراسم سردار ضیاءالدین حزنی، دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی و مشاور کل سپاه پاسداران با اشاره به وصیت امام راحل در کوشش برای طبقات محروم اظهار کرد: امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود می‌فرماید خیر دنیا و آخرت شما در کوشش برای طبقات محروم است.
وی گفت: حدود هشتاد درصد پروژه‌های ما کوچک و فاقد مهندسی‌های پیچیده و در راستای امنیت و پایداری نظام است، در این پروژه‌های محرومیت‌زدایی اولویت روستاهای دورافتاده و محروم هستند.

محروم مورد توجه حاکم باشد
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی و مشاور کل سپاه پاسداران افزود: در استان همدان 1640 مسجد و 602 اماکن مذهبی داریم که در مجموع 2212 هستند که به گفته مقام معظم رهبری برای هر 500 نفر باید یک مسجد باشد و هر روستا نیز یک مسجد داشته باشد، در استان همدان 1264 مسجد کسری داریم که اولویت ما ساخت مساجد در روستاها است.
سردار حزنی با اشاره به پیشرفت‌هایی که نسبت به قبل از انقلاب در کشور داشته‌ایم، گفت: پیشرفت‌هایی وجود داشته اما فقر که ناشی از بیکاری، طلاق، اعتیاد و معیشت ناکارآمد اقتصادی است در کشور باید حل شود.
وی افزود: همه مسئولین باید برای افراد فقیر و محروم مفید باشند، وجود مدیر پاک در محرومیت‌زدایی بسیار مهم است و باید در کنار مردم کارکنیم و مشکلات را حل کنیم.
حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی، امام‌جمعه استان همدان نیز در این مراسم حضور داشت و گفت: یکی از وظایف حکومت اسلامی این است که محروم در جامعه باید دیده شود و موردتوجه حاکم باشد، در نظام اسلامی علاوه بر رویکرد اصلی آن‌که دینی و فرهنگی است باید توجه به اقتصاد نیز در اولویت باشد.
وی گفت: مسئولی که طعم فقر را کشیده باشند و یا با فقرا هم‌نشین باشند می‌توانند در فقرزدایی کمک کنند، مسئولین باید توجه کنند که خدمت به خلق در اسلام در کنار واجبات قرار دارد.
امام‌ جمعه همدان اظهار کرد: هم‌نشینی با فقرا یک توفیق الهی است و با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که شعار سال رونق تولید است بسیاری از مسائل را حل خواهد کرد، اگر موانع تولید و قوانین را اصلاح کنیم که به نفع مردم باشد رونق تولید ایجاد خواهد شد، فقر و محرومیت از جامعه دور خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: