کد خبر: 3812870
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
گروه اجتماعی ــ رئیس شورای زکات استان همدان گفت: شبکه مردمی از بزرگان، معتمدین، ائمه جمعه و جماعات، صاحب‌نظران و ذی‌نفوذان در هر روستا تشکیل و دوره‌های آموزشی مختلفی با محوریت زکات برای آنان برگزار شود.

شبکه‌ای مردمی در روستاهای همدان با محوریت زکات تشکیل شودبه گزارش ایکنا از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس شورای زکات استان، یکشنبه، 29 اردیبهشت‌ماه، در نشست شورای زکات استان اظهار کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی زکات باید توسط روحانیون و با محوریت حوزه‌های علمیه انجام گیرد
رئیس شورای زکات استان بابیان اینکه یکی از مسائل مصرف زکات به عاملین و گردآورندگان آن است، افزود: باید از ظرفیت روستا‌ها و مردم در بحث جمع‌آوری زکات نهایت استفاده را کرد.
وی ادامه داد: شبکه مردمی از بزرگان، معتمدین، ائمه جمعه و جماعات، صاحب‌نظران و ذی‌نفوذان در هر روستا تشکیل و دوره‌های آموزشی مختلفی با محوریت زکات برای آنان برگزار شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی به‌عنوان رکن مهم در ترویج و تشویق مردم به پرداخت زکات، باید رسانه‌ای شده و ساختاری منسجم برای آن تشکیل شود.
شعبانی بیان کرد: کمیته آموزش و پژوهش یکی از بخش‌های مهم در شورای زکات است که متأسفانه مورد اغفال قرارگرفته و آن‌گونه که باید فعال نیست، این کمیته نقش مهمی در شناسایی و آسیب‌شناسی ضعف و نواقص کار، ارائه ایده، روش و راهکار‌های مؤثر در جذب زکات و ... دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: