کد خبر: 3813230
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
گروه اجتماعی ـ مدیرکل زندان‌های همدان تأکید کرد: مشکلات خانواده زندانیان نیازمند در اولویت قرار گیرد و با طبقه‌بندی و اصلاح فرایندها نسبت به تدوین برنامه‌های عملیاتی اقدام شود.

حل مشکلات خانواده زندانیان نیازمند همدانی در اولویت قرار گیردبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های همدان پژمان پروین مدیرکل زندان‌های همدان در نشستی با مدیرکل کمیته امداد همدان، از مجاهدت و تلاش‌های صورت گرفته در راستای توجه به معیشت خانواده زندانیان، به ارائه گزارشی از روند خدمات‌رسانی در زندان‌ها و انجمن‌های حمایت از زندانیان در سطح استان پرداخت و خواستار همکاری و مساعدت کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه رفع مشکلات خانواده‌های زندانیان بی‌بضاعت شد.
مدیرکل زندان‌های همدان گفت: این جلسه برای هم‌افزایی و همکاری در استفاده از امکانات کمیته امداد در اجرای طرح‌های کمک به زندانیان نیازمند و توانمندسازی، پیشگیری و رفع آسیب‌های اجتماعی خانواده‌های محروم و نیازمند زندانیان باهدف گسترش همکاری‌های دو دستگاه در راستای ارائه خدمات به این قشر آسیب‌پذیر جامعه و همچنین کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی است.
وی افزود: اقشار آسیب‌پذیر جامعه و خانواده آنان از گروه‌های هدف ما هستند که نیاز به توجه و کمک جدی دستگاه‌های حمایتی دارند.
پژمان پروین ادامه داد: با توجه به وضعیت معیشتی خانواده زندانیان، حمایت از آنان در کاهش جرم و پیشگیری از بزهکاری مؤثر خواهد بود ودراین خصوص جدیت، تعامل و همکاری بیشتر دو دستگاه می‌تواند کمک شایانی به آنان نماید.
مدیرکل زندان‌های همدان تأکید کرد: مشکلات خانواده زندانیان نیازمند در اولویت قرار گیرد و با طبقه‌بندی و اصلاح فرایندها نسبت به تدوین برنامه‌های عملیاتی اقدام شود.
وی در ادامه ماهیت خدمت در هر دو اداره را مددکاری عنوان کرد و گفت: این تفکر و نگرش را به همکاران القاء می‌کنم چراکه وظیفه ما خدمت و دستگیری است.
مدیرکل زندان‌های همدان موضوعات پیشنهادی خود را شامل نحوه پذیرش خانواده زندانیان در کمیته امداد امام خمینی(ره)، تعمیر و بهسازی منازل زندانیان بی‌بضاعت ، تشکیل جلسات کارشناسی در سطح هر دو اداره و کمک موردی به خانواده زندانیان مطرح کرد.
در ادامه پیمان ترکمانه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، ضمن تقدیر متقابل از مدیرکل زندان‌های استان همدان اظهار کرد: در سال گذشته خانواده‌های تحت پوشش زندانی از 900 خانواده به 1350خانواده ارتقا ء داده شده است.
وی افزود: همکاری و تعامل بیشتر هر دو اداره در توسعه خدمات بهینه مؤثر خواهد بود و ما آمادگی داریم ازلحاظ امکانات و اعتبارات موجود وظیفه خود را به بهترین شکل در قبال خانواده زندانیان انجام دهیم.
گفتنی است در این جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر مصوباتی به تصویب رسید.
در این جلسه مقرر شد پذیرش اولیه خانواده زندانیان توسط اداره کل زندان‌های استان با فرایند مربوطه صورت گیرد، منزل 5 نفر از زندانیان بازسازی گردد ، کمک موردی به خانواده نیازمند زندانی در اولویت قرار گیرد و همچنین در اختصاص سهم کامل انجمن حمایت زندانیان استان همدان از زکات فطره، کمیته امداد امام خمینی (ره )مساعدت ویژه داشته باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: