کد خبر: 3814910
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
گروه اجتماعی ـ نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه باید در هدایتگری‌های خود فردمحور و تک محور بود، اظهار کرد: حضور مدیران در نمازجماعت عمومی بسیار موثر است، اگر می‌خواهیم که مشکلات جامعه برطرف شود، باید جلسات مربوط به نماز جدی گرفته شود.

جلسات مربوط به نماز جدی گرفته شودبه گزارش ایکنا ازهمدان، حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی امروز 5 خردادماه در اولین شورای اقامه نماز در سال ۹۸، اظهار داشت: فلسفه تشکیل حکومت اسلامی اقامه نماز بوده و حکومت بدون نماز معنی ندارد.
وی با بیان اینکه تحقق عملی توحید، در جامعه حکومت اسلامی است، عنوان کرد: در این چهل سال بعد از انقلاب زحمات زیادی در جهت اقامه نماز صورت گرفته است به طوری که حجوم عقایدی که به کشور ما واردشده اگر به هرکشور دیگری وارد می شد آن کشور کان لم یکن می شد ولی از آنجایی که نماز نماد عملی اعتقادات ما است، از این رو کشور ما مستحکم مانده است.
امام جمعه همدان با تاکید براینکه حکومت اسلامی باید ما را به نماز برساند، تصریح کرد: در استان شوراهای مختلفی در ادارات برگزار می شود که در آنها تلاش برای حفظ هنجارها صورت می گیرد و شورای نماز اساس و پایه همه شوراها است.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم به مشکلات جامعه مسلط شویم باید به نماز رجوع کنیم، ادامه داد: نماز در جامعه از فحشا و منکر جلوگیری می کند.
شعبانی افزود: گاهی مواقع باید خود را نقد کنیم و بررسی شود که ما همایش های زیادی را برگزار کرده ایم ولی باید دید این همایش ها چقدر در نمازخواندن افراد تاثیرگذاشته است.
وی با بیان اینکه اگر نماز را درست کردیم دنیا نیز درست خواهد شد، تصریح کرد: اگر می خواهیم که مشکلات جامعه برطرف شود، باید جلسات مربوط به نماز جدی گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه نماز روح عبودیت خدا است، ادامه داد: اگر بخواهیم نماز را ترویج کنیم باید روح حاکمیت بر نماز را ترویج داد و نمازی که باعث کاهش تبعیضات شود و عدالت در جامعه رواج دهد، باید ترویج شود.
وی با تاکید بر اقامه نماز جماعت در ادارات و حضور روسا در صفوف اول، عنوان کرد: کارمندی که متعهد به خدا باشد، کار مردم را راه می اندازد پس اگر بخواهیم اداره ای منضبط داشته باشیم باید کارمندان نمازخوان تربیت کرد.
شعبانی با تاکید بر اینکه باید در هدایتگری های خود فردمحور و تک محور بود، اظهار داشت: حضور مدیران در نمازجماعت عمومی بسیار موثر است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: