کد خبر: 3817858
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
گروه اجتماعی ــ رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: اعضای بدن کودک ۷ ساله نهاوندی که در یک حادثه دچار مرگ مغزی شده بود، اهدا شد.

اعضای بدن کودک ۷ ساله نهاوندی اهدا شدبه گزارش ایکنا از همدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، مومنعلی دارابی، رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند اظهار کرد: خانواده مرحوم مهدی زندی بافت؛ بیمار تصادفی ۷ ساله ساکن شهرستان نهاوند تعدادی از اعضای بدن آن مرحوم را اهدا کردند.
وی اضافه کرد: اعضای اهدا شده مرحوم شامل کلیه‌ها، کبد و تمام نسوج قابل پیوند این بیمار است که به بانک اهدای اعضا منتقل شده و به بیماران نیازمند پیوند داده می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند با بیان اینکه بر اساس فرموده خداوند در قرآن کریم نجات و جان بخشیدن یک انسان در واقع جان بخشیدن به تمامی انسان‌ها است، تصریح کرد: با اهدای اعضای فرد متوفی به بیماران نیازمند، نامش در اذهان جامعه به نیکی ماندگار خواهد ماند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: طی هفته‌های گذشته نیز یک خانواده دیگر در شهرستان نهاوند اعضای بدن فرزندشان را اهدا کردند تا به چند بیمار جان دوباره ببخشند.
وی خواستار فرهنگ سازی در این زمینه توسط رسانه‌ها شد و گفت: جامعه باید با موضوع پیوند اعضا بیشتر آشنا شود و شبکه بهداشت و درمان در این زمینه می‌تواند به خانواده‌ها مشاوره دهد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: