کد خبر: 3821508
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر همدان اشاره‌ای به ارتباط جشنواره شهروند برگزیده و ایده‌های برتر در حوزه گردشگری داشت و گفت: یکی از شاخصه‌‌های جشنواره ایده‌های برتر در گردشگری، اشتغالزایی و رونق تولید با اولویت مدیریت شهری است.

جشنواره «شهروند برگزیده و ایده‌های برتر»؛ گامی در جهات تحقق شعار سالبه گزارش ایکنا از همدان، حسین قره‌باغی، رئیس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر همدان و عضو سیاست‌گذاری جشنواره شهروند برگزیده، شب گذشته، 1 تیرماه در جمع خبرنگاران گفت: امسال برای اولین بار جشنواره ایده‌های برتر در حوزه گردشگری در همدان برگزار می‌شود.
وی افزود: جشنواره ایده‌های برتر در راستای ارائه و معرفی ایده‌های نو و خلاقانه در مباحث گردشگری، شهر الکترونیک، تقویت گردشگری شبانه شهر، طراحی و تجهیز ورودی‌های شهر و ... در معیار‌های تاریخی، اقتصادی، جفرافیایی و فرهنگی برگزار می شود.
قره‌باغی بیان کرد: طبق آخرین آمار، 254 اثر در بحث گردشگری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، اختتامیه جشنواره ایده‌های برتر گردشگری 26 تیر‌ماه برگزار خواهد شد.
عضو سیاست‌گذاری جشنواره شهروند برگزیده با اشاره به اینکه همدان یکی از 7 شهر برتر دنیا در حوزه گردشگری است، گفت: امیدواریم با برگزاری این جشنواره موج خوبی از ایده‌های خاص و خلاقانه در بحث گردشگری شهر همدان ایجاد شود.
وی اشاره‌ای به ارتباط این دو جشنواره با یکدیگر داشت و بیان کرد: یکی از شاخص‌های جشنواره ایده‌های برتر در گردشگری، اشتغالزایی و رونق تولید با اولویت مدیریت شهری است.
قره‌باغی با اشاره به اینکه بافت‌های قدیمی شهر، معرف هویت شهر است، ابراز کرد: شهروندانی که در بحث مرمت و بازسازی بافت‌های قدیمی شهر قدم بردارند بی‌شک در معرفی هویت شهر کار ارزشمندی انجام داده‌اند که این خود موجب رونق تولید و اشتغالزایی خواهد شد.
رئیس کمیسیون اقتصاد شورای شهر با اشاره به اینکه هویت شهر همدان با 42 محله قدیمی تعریف شده است، گفت: با ازبین رفتن محلات قدیمی شهر، هویت شهر همدان نیز از بین خواهد رفت لذا برگزاری جشنواره ایده‌های برتر در حوزه گردشگری می‌تواند در معرفی هویت شهر همدان نقش مهمی داشته باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: