کد خبر: 3821512
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
گروه اجتماعی ــ شهردار همدان گفت: هدف از برگزاری دومین دوره جشنواره شهروندان برگزیده، معرفی شهروندان آشنا و عامل به وظایف شهروندی در حوزه مدیریت و اخلاق شهروندی است.

معرفی عاملان به اخلاق شهروندی در جشنواره «شهروند برگزیده»به گزارش ایکنا از همدان، عباس صوفی، شهردار همدان و رئیس دومین دوره جشنواره شهروند برگزیده، شب گذشته، 1 تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیاری از مسائل مدیریت شهری با اتکا به شهروندان قابل حل است.
رئیس دومین دوره جشنواره شهروند برگزیده افزود: قطعاً سیاست‌های مدیریت شهری در حوزه شهری و شهروندی در صورت توجه به رویکرد شهروندان عامل به وظایف خود می‌تواند مؤثر واقع شود در این راستا دومین جشنواره شهروند برگزیده برگزار می‌شود.
صوفی اظهار کرد: هدف از برگزاری دومین دوره جشنواره شهروندان برگزیده، معرفی شهروندان آشنا و عامل به وظایف شهروندی در حوزه مدیریت و اخلاق شهروندی است که این خود باعث الگوسازی و ترویج این مهم خواهد شد.
شهردار همدان گفت: ما اگر به دنبال شهری با توسعه پایدار هستیم باید شهروندان ما قانون‌مدار و عامل به وظایف شهروندی باشند که در این راستا استفاده از تجربیات برنامه‌های قبل مؤثر است.
وی با اشاره به اینکه تشکیل شورای اجتماعی محلات در همدان کلید خورده است، گفت: شورای اجتماعی محلات در حال حاضر در 4 نقطه از شهر در حال اجرا است که این یکی از اقدامات مثبت شهرداری است که می‌تواند در کنار مدیریت شهری در توسعه پایدار شهری نقش مهمی داشته باشد.
رئیس دومین دوره جشنواره شهروند برگزیده، با بیان اینکه مهلت ثبت نام در این جشنواره از 16 خرداد لغایت 20 تیرماه است، ادامه داد: در راستای برگزاری دومین جشنواره شهروندان برگزیده 3 کمیته رسانه، اجرایی و علمی‌(داوری) تشکیل شده است.
صوفی با اشاره به اینکه 9 داور، دومین جشنواره شهروند برگزیده را ارزیابی خواهد کرد، گفت: آقایان دکتر نقدی و عراقچیان از بخش دانشگاه، ‌دهقان نیری از بخش صدا و سیما، حضرت‌زاده و رضایی از بخش شهرداری و آقایان گیاه شناس، عسگریان و قره‌باغی از شورای شهر، داوران این دور از جشنواره هستند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: