کد خبر: 3835190
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
گروه اجتماعی ـ فرمانده سپاه ناحیه همدان از اجرای طرح علی(ع) وقف اسلام در ۷ محله همدان خبر داد و گفت: این طرح بصیرتی ـ معرفتی با هدف تبیین واقعه غدیر و ارتقای فرهنگ شیعه و اسلام به کمک مردم محلات برگزار می‌شود.

اجرای طرح «علی(ع)، وقف اسلام» در ۷ محله همدانبه گزارش ایکنا از همدان، علی بقائی فرمانده سپاه ناحیه همدان، امروز 24 مردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری طرح علی (ع) وقف اسلام در محله‌های همدان خبر داد.

بقایی گفت: این طرح بصیرتی ـ معرفتی با هدف تبیین واقعه غدیر و ارتقای فرهنگ شیعه و اسلام و مردمی کردن آن در شهرستان همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ۷ محله شهر همدان همزمان با دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود،  بیان کرد: این برنامه از 26 مردادماه آغاز و تا اول شهریورماه با 49 عنوان برنامه برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان تصریح کرد: طرح «علی(ع)، وقف اسلام» با مشارکت اهالی و اعضای بسیج و فعالان فرهنگی مذهبی محل در مناطق کوی منوچهری، کوی ولیعصر(عج)، کوی کوثر، شهرک فرهنگیان، شهرک شهید مدنی، شهرک شهید بهشتی و کوی اعتمادیه برگزار می شود.

وی توضیح داد: برپایی میز خدمت، برگزاری نمایش عروسکی و جنگ شادی، نشست‌های بصیرتی، نمایش فیلم، برگزاری بازی‌های بومی و محلی، مشاوره و ویزیت رایگان و برنامه «انبان مولا» با هدف انجام فعالیت‌های خدماتی و جهادی که جزيی  از برنامه‌های این طرح است، اجرا می شود.

بقایی افزود: بسته‌های حمایتی با کمک خیران، بسیجیان، سازمان بهزیستی و کمیته امداد در محلات برای افرادی که از قبل شناسایی شده‌اند، توزیع می‌شود.

وی گفت: برنامه‌های پیش‌بینی شده در این طرح به صورت مردمی و با پشتیبانی تمامی دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود.

وی عنوان کرد: تلاش کردیم که علاوه بر برگزاری این برنامه در پایگا‌ه‌های بسیج،  پارک‌ها، بوستان‌ها، مدارس و سالن‌های ورزشی نیز اجرا شود و برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شده است.

فرمانده سپاه ناحیه همدان توضیح داد: استقرار میز خدمت در محلات با حضور مدیران شهرستان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این برنامه گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه همزمان با «روز جهانی مسجد» پخش اذان مغرب به صورت دسته‌جمعی در مساجد این  هفت محله پیش‌بینی شده است، گفت: علاوه بر این هفت محله برنامه‌ریزی برای ورود سایر مساجد در این برنامه نیز در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی است.

فرمانده سپاه ناحیه همدان خاطر نشان کرد: در ایام ولایت دو پویش با عنوان «علی(ع) وقف اسلام» و «من مسجدی‌ام»  با حمایت فعالان فضای مجازی اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها با هدف ارتقای فرهنگ اسلامی و شیعه امری مهم است، اشاره،ای به صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیجی یعنی علی (ع) بود که تمام وجودش وقف اسلام بود، گفت: مجموعه بسبج و بسیجیان هر جا لازم به تعاون و کمک باشد برای پیشروی امور ورود پیدا می‌کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: