کد خبر: 3462335
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
رئیس ارشاد ملایر:
گروه فضای مجازی: بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای منتشر شده از مصادیق جنگ‌نرم دشمن و مخرب فرهنگی است و به صورت غیرمستقیم بر روحیه افراد تأثیر سوء می‌گذارد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، غلامرضا جمالی‌زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر سه‌شنبه، یکم دی‌ماه در جلسه ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز گفت: بسیاری از بازی‌های منتشر شده از مصادیق جنگ‌نرم دشمن و مخرب فرهنگی است و به صورت غیرمستقیم بر روحیه افراد تأثیر سوء می‌گذارد.

وی افزود: در بسیاری از این بازی‌ها، تولیدات و محصولات، رعایت سنی و یا سطح سواد افراد استفاده‌کننده هم نمی‌شود، که لازم است با نظارت دقیق بر کیفیت این محصولات، سطح سواد رسانه‌ای جامعه را نیز افزایش داد تا غربی‌ها و یا کسانی که با بکارگیری این ابزارها جامعه ما را هدف قرار داده‌اند، نتوانند به مقاصد شومشان دست یابند.

اساس حرکت اسلامی در حفظ فرهنگ است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با اشاره به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب ادامه داد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری که ایشان اساس ایستادگی و حرکت اسلامی را در حفظ فرهنگ اسلامی، انقلابی و ملی دانسته‌اند، عمل به این نکته‌ها، مهم‌ترین عامل برای رشد فرهنگی، صیانت و مراقبت در مقابل همه هجمه‌هایی است که ممکن است ما را تهدید کند.

جمالی‌زاده در خصوص علت تشکیل این ستاد خاطرنشان کرد: بر اساس ضرورت‌های جامعه، طبق شیوه‌نامه اجرایی ارسال شده موظفیم از این پس ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز را با ترکیب اعضای مندرج در دستورالعمل و در صورت لزوم با دعوت از نهادهای مرتبط و کمک‌کننده که در راستای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای شکل گرفته است، ادامه دهیم، این ستاد باید راه‌های حمایت از تولیدات مطمئن داخلی و همچنین زمینه‌سازی برای ورود محصولات مناسب خارجی را دنبال کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: