کد خبر: 3651181
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان همدان عنوان کرد: اختتامیه مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، پنجشنبه، 27 مهر‌ماه با حضور منتخبان این دوره از مسابقات در کانون مهدیه همدان برگزار می‌شود.
مجتبی جمالی، رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان همدان، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان اظهار کرد: اختتامیه مرحله استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، پنجشنبه، 27 مهر ماه با حضور منتخبین این دور از مسابقات در کانون مهدیه همدان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه اختتامیه این دور از مسابقات ساعت 10 خواهد بود افزود: 65 نفر از متسابقین چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در قالب نفرات اول تا سوم رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ، 5، 10 و 20 جزء، حفظ موضوعی و حفظ کل، تفسیر، اذان و تواشیح در دو بخش خواهران و برادران، منتخبین مرحله استانی مسابقات بوده‌اند.
جمالی اضافه کرد: در این مراسم از مسئولین کشوری اداره اوقاف، قاری بین المللی، حافظ خردسال «حنانه خلفی» و علاقمندان به حفظ و قرائت قرآن از شهر های مختلف کشور دعوت به عمل آمده است که حضور این بزرگان در این مراسم روشنی بخش این مجلس خواهند بود.
رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن کریم از ۱۰ شهریورماه الی ۲۵ همین ماه در بیش از ۱۰ رشته در ارومیه برگزار شد، عنوان کرد: از میان 18 منتخب مرحله استانی به چهلمین مسابقات سراسری قرآن کریم، سجاد قراباغی موفق به کسب رتبه سوم رشته حفظ ۲۰ جزء شد، گروه تواشیح سید الاحرار نیز در این دور از مسابقات در رشته همخوانی قرآن رتبه نخست کشوری و در تواشیح، رتبه نهم را در میان ۶۶ گروه شرکت کننده کسب نمود.
وی هدف از برگزاری مسابقات قرآن را ترویج فرهنگ قرآن، تشویق قاریان و حافظان استان و ارتقاء سطح کیفی و کمی آنها بیان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: