کد خبر: 3724243
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶
گروه فرهنگی- مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان عنوان کرد: «جشن قرآنی» با تقدیر از 200 نفر از برگزیدگان مسابقه بزرگ قرآنی یکم تیر ماه ساعت 18 در محل میدان امام(ره) با حضور آحا مردم و قاریان بین‌المللی برگزار می‌شود.

برگزاری جشن قرآنی در همدان/ رضایت مندی 91 درصدی مردم همدان از برنامه‌های صداوسیما

به گزارش ایکنا از همدان، مهدی دهقان نیری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، چهارشنبه، 30 خرداد ماه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه اظهار کرد: برنامه‌های این مجموعه در حوزه‌های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی قابل تقسیم است.

مدیر کل صدا وسیمای همدان اشاره‌ای به برنامه‌های اجرا شده مجموعه در ماه مبارک رمضان داشت و افزود: برگزاری 24 دوره مسابقه بزرگ قرآنی با همکاری مکتب امام زمان(عج) همدان از جمله برنامه‌های انجام گرفته در حوزه صدا، سیما و فضای مجازی در ماه رمضان بود.

دهقان با بیان اینکه 70 هزار پاسخ به سرویس صدا وسیمای مرکز همدان ارسال شده است اضافه کرد: 5 هزار و 400 شماره تلفن با مرکز استانی ارتباط داشته اند که از این تعداد 2 هزار و 102 شماره تلفن به 20 سوال مسابقه پاسخ صحیح داده‌اند.

وی با بیان اینکه 10 درصد از پاسخ دهندگان صحیح به سوالات مسابقه قرآنی به قید قرعه مورد تقدیر قرار می‌گیرند ادامه داد: «جشن قرآنی» با تقدیر از 200 نفر از برگزیدگان مسابقه بزرگ قرآنی یکم تیر ماه ساعت 18 در محل میدان امام(ره) با حضور آحا مردم و قاریان بین‌المللی برگزار می‌شود. 

برگزاری جشن قرآنی در همدان/ رضایت مندی 91 درصدی مردم همدان از برنامه‌های صداوسیما

دهقان با اشاره به اینکه 14 هزار نفر در جز خوانی قرآن حسینیه باغ بهشت شرکت داشتند عنوان کرد: پوشش مراسم جمع خوانی قرآن باغ بهشت، برنامه شب‌های احیا از محل دانشگاه بوعلی سینا، باغ بهشت، حسینیه امام(ره) و شهرستان ملایر و همچنین پخش زنده راهپیمایی روز قدس به صورت همزمان از 9 نقطه از استان و نماز عید فطر از مصلی از دیگر برنامه‌های انجام شده در ماه رمضان است. 

مدیر کل صدا وسیمای همدان با بیان اینکه 6 هزار و 800 دقیقه برنامه با موضوعات مختلف در ماه مبارک رمضان در حوزه سیما همدان پخش شده است گفت: برنامه وصل نیکان با همکاری ستاد دیه استان با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ویژه افطار از برنامه های دیگر سیما است که در این راستا 60 زندانی با مبلغ بدهی 750 میلیون تومان آزاد شدند.

وی یادآور شد: ویژه برنامه ماه عاشقی با همکاری کمیته امداد در راستای برآورده سازی آرزوی 29 کودک نیازمند در 29 سحر، پخش 2 سریال تلویزیونی و برپایی افطاری ساده در 29 مسجد جهت اطعام نیازمندان از دیگر برنامه‌های تولیدی سیمای مرکز در ماه رمضان است.

دهقان با بیان اینکه 7 هزار و 690 دقیقه برنامه در حوزه صدا تولید شده است ابراز کرد: پخش زنده مراسم شب‌های قدر، جزء خوانی قرآن، نماز عید فطر، راهپیمایی روز قدس و 10 برنامه 30 دقیقه ای از رادیو مرکز همدان از جمله برنامه‌‌های انجام گرفته در حوزه صدا در ماه رمضان است.

برگزاری جشن قرآنی در همدان/ رضایت مندی 91 درصدی مردم همدان از برنامه‌های صداوسیما

مدیر کل صدا وسیمای همدان یادآور شد: پخش 2 ویژه برنامه همزمان با عید سعید فطر، برنامه‌های قبول حق و تا آسمان دو ویژه برنامه تهیه شده برای سحر و افطار و همچنین پخش 2 هزار و 580 دقیقه برنامه تأمینی از دیگر برنامه‌های قابل ذکر در حوزه صدا است. 

وی با اشاره به اینکه در حوزه فضای مجازی همزمان با ماه رمضان 13 عنوان برنامه اجرا شده است اظهار کرد: برگزاری مسابقه قرآنی، طراحی دعا روزانه ماه مبارک، تهیه کلیپ‌های کوتاه جهت تبیین احکام ماه رمضان، گزارش کوتاه از آزادی زیندانیان و اعمال خیریه، تهیه عکس،کلیپ از مراسم شب‌های قدر، سفره‌های افطاری ساده و بیانات رهبر از بخش‌های حوزه فضای مجازی است.

دهقان با بیان اینکه 280 دقیقه برنامه در حوزه خبر تولید شده است گفت: در حوزه خبر نیز با پوشش برنامه‌های سیما در ماه رمضان با تهیه گزارش از داستان امیر علی و قصه‌های مجید پرونده خوبی از خود به جای گذاشت.

این مقام مسئول اشاره ای به برنامه‌های صدا و سیمای همدان در تابستان 97 داشت و عنوان کرد: از یکم تیر ماه برنامه «شب‌های آمادای» به صورت زنده از واحد سیمای همدان پخش خواهد شد، این برنامه یک شب از هفته را در شهرستان‌ها اجرا خواهد داشت.

برگزاری جشن قرآنی در همدان/ رضایت مندی 91 درصدی مردم همدان از برنامه‌های صداوسیما

وی گفت: برنامه صبحگاهی «امروز» با محوریت سفر به شهرستان‌های مختلف، ویژه برنامه «سینماتوگراف» در شب‌های پنج شنبه، ویژه برنامه ورزشی با محور بررسی رویداد‌های ورزشی استان و « سیمای امنیت» با هدف ایجاد امن و امنیت در شهر از دیگر برنامه‌های واحد سیمای همدان در ایام فراغت تابستان است.

دهقان اشاره‌ای به برنامه‌های حوزه تأمین افزود: جشنواره فیلم‌های سینمایی ویژه بزرگسالان و کودکان به ترتیب 15، 24 و 9 صبح هرروز از مرکز سیما بروی آنتن می‌رود، ویژه برنامه «نیمرخ» ویژه نوجوانان با حضور روزانه 10 تن از بازیگران مطرح کشوری در دو بخش خواهران و پسران و برنامه «چمن گل» ویژه خردسالان و کودکان از دیگر برنامه‌های قابل ذکر این حوزه است.

مدیر کل صدا وسیمای همدان اظهار کرد: در حوزه صدا، برگزاری دو مسابقه «رادیو جدول و هفت خان» دو برنامه طنز با نام‌های «شعر خنده و دال خنده»، برنامه عصرگاهی با محور امیدآفرینی و برنامه‌های «یک آهنگ یه نکته»، «رادیو محله» و «رادیو ترافیک» در لیست پخش برنامه‌ها است.

وی گفت: در حوزه خبر نیز توجه ویژه این مجموعه به مباحث خانواده، جلوه‌های گردشگری، آُسیب های اجتماعی، دستاورد‌های انقلاب و معرفی مفاخر و نخبه های انقلاب استان است 

مدیر کل صدا وسیمای مرکز همدان یاداور شد: برنامه‌های سیما و صدا در ماه مبارک رمضان به ترتیب 67 و 32 درصد مخاطب داشته است که در این میان بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته رضایت مندی مخاطبان از مجموعه برنامه‌های صدا و سیما 91 درصد بوده است.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: