کد خبر: 3804210
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه اجتماعی ــ کارشناس فرهنگی و امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از اتمام عملیات ساخت ضريح جديد بقعه آیت‌الله شیخ محمد بهاری در اين شهرستان و پرده‌برداری از آن در نیمه شعبان خبر داد.

پرده‌برداری از ضریح جدید آیت‌الله بهاری در نیمه‌شعبانمهدی رباطی‌فخار، کارشناس فرهنگی و امور قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار، در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، از اتمام عملیات ساخت ضريح جديد بقعه آیت‌الله شیخ محمد بهاری در اين شهرستان و پرده‌برداری از آن در نیمه شعبان خبر داد.
وی با بیان اینکه ضريح مطهر از جنس استیل با روکش طلا است، افزود: ساخت این ضریح با اعتباری بالغ بر 130 میلیون تومان صورت گرفته است که بخش اعظم آن از محل نذورات و درآمدهای خود بقعه تأمین شده است.
رباطی‌فخار با اشاره به اینکه وجود بقاع متبرکه و امامزادگان، فضای جامعه را به سمت معنویت سوق می‌دهد، بیان کرد: در این بقعه، برنامه‌های مختلف دینی، فرهنگی و قرآنی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود.
کارشناس فرهنگی اداره اوقاف بهار با اشاره به اینکه آیت‌الله بهاری از جایگاه معنوی بسیار بالایی برخوردار است، عنوان کرد: بقعه آیت‌الله بهاری در 19 کیلومتری همدان در محل گلزار شهدا شهرستان بهار واقع شده است.
وی ابراز کرد: آیت‌الله شیخ محمد بهاری از عارفان سترگ و عالمان ربانی است که افتخار شاگردی مرحوم ملاحسینقلی همدانی(ره) را داشته است به گونه‌ای که این استاد بزرگ بسیار به شیخ محمد بهاری(ره) عنایت داشته و ایشان را حکیم اصحاب خود میدانسته است.
کارشناس فرهنگی اداره اوقاف بهار ادامه داد: ملاحسینقلی همدانی در خصوص آیت الله شیخ محمد بهاری گفته‌است «پس از قبر سلمان فارسی(ره) قبری را به نورانیت قبر شیخ بهاری ندیده‌ام».
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: