کد خبر: 3818158
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
گروه فرهنگی ــ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح نخستین طرح پیشخوان کتاب در روستای دینارآباد شهرستان بهار خبر داد.

طرح «پیشخوان کتاب»؛ گامی مؤثر در ترویج فرهنگ کتابخوانیبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌ها، عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح نخستین طرح پیشخوان کتاب در شهرستان بهار خبر داد و اظهار کرد: این طرح در روستای دینارآباد شهرستان بهار افتتاح شد.
وی با بیان اینکه طرح پیشخوان کتاب گامی مؤثر در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و گسترش عدالت فرهنگی است، گفت: با اجرای آن می‌توان خدمات فرهنگی را در روستا‌های فاقد کتابخانه ارائه داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: با اجرای این طرح در هر روستا نیاز به همیاری دهیاری وجود دارد به همین دلیل با همکاری دهیاری روستای دینارآباد مکانی در نظر گرفته و پیشخوان کتاب اجرا شد.
وی با بیان اینکه دو قفسه کتاب برای سهولت دسترسی اهالی روستا به خدمات فرهنگی و اطلاع‌رسانی در این فضا تعبیه شده است، گفت: کتابخانه علامه طباطبایی لالجین به عنوان کتابخانه معین ۵۰۰ جلد کتاب مورد نیاز این پیشخوان را در یک دوره زمانی به صورت امانی تأمین و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز با اهدای بیش از ۲۵۰ جلد نشریه بر غنای آن افزوده است.
زارعی با بیان اینکه به حمایت از پیشخوان دینارآباد ادامه خواهیم داد، افزود: اهتمام ویژه‎ای بر تجهیز این کتابخانه خواهیم داشت تا اهالی روستا از خدمات فرهنگی بهتری بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به هم‌افزایی و حمایت دستگاه‌های اجرایی نیازمند است چرا که با افزایش آگاهی اهداف تمام سازمان‌ها با سهولت بیشتری محقق می‌شود، گفت: روستای دینارآباد با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در دو کیلومتری شهر لالجین واقع شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: