کد خبر: 3821544
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
گروه فرهنگی ــ مدیر کانون فرهنگی ـ هنری شهید دستغیب همدان بیان کرد: جشنواره «عروسک قشنگ من» برای پنجمین سال با هدف ترویج فرهنگ حجاب البته به صورت غیرمستقیم در کودکان برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره «عروسک قشنگ من» در همدانزهرا بهرامیان، مدیر کانون فرهنگی و هنری شهید دستغیب همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: جشنواره «عروسک قشنگ من» برای پنجمین سال با هدف ترویج فرهنگ حجاب البته به صورت غیر مستقیم در کودکان برگزار می‌شود.
وی افزود: کار ما یک قدم کوچک برای مقابله با عروسک‌های وارداتی باربی و ترویج عفاف و حجاب است، دشمن تفکرات غربی و شیطانی خود را با شکلی زیبا و در قالب عروسک بر تفکر، اعتقادات دینی، عرف و تربیت اسلامی فرزندان این مرز و بوم تحمیل می‌کند.
دبیرجشنواره «عروسک قشنگ من» اضافه کرد: این جشنواره یک کار خلاقانه و آموزش غیرمستقیم حجاب و پوشش زیبا برای دختران دوره مهد تا دبستان است که کودکان با دستان خود با لباس‌هایی که بر تن عروسک‌هایشان می‌کنند آنها را با حجاب می‌کنند.
بهرامیان ادامه داد: البته تفاوت امسال با سال‌های گذشته در این است که در پنجمین دوره از دختران خواسته شده تا عروسکشان را آنطور که امام زمان(عج) دوست دارند آماده و ارسال کند. ما با این کار تلاش کردیم که هم به نوعی فرهنگ حجاب را ترویج کنیم و هم کودکان را با امام زمان(عج) آشنا کنیم.
وی اظهار کرد: دختران 5 تا 12 سال می‌توانند عروسک‌های خودشان را به صورت محجبه، باوقار و زیبا آراسته کرده و در جشنواره ارسال کنند.
این فعال فرهنگی ابراز کرد: دریافت عروسک‌ها از امروز آغاز و تا دهم تیرماه ادامه می‌یابد و آیین اختتامیه جشنواره نیز همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: