کد خبر: 3822744
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
گروه اجتماعی ـ شهردار همدان گفت: شورای اجتماعی محلات این شهر به تازگی به صورت آزمونه کار خود را در چهار ناحیه شهری آغاز کرده که هشت محله دیگر نیز به تعداد آنها اضافه می‌شود.

شورای اجتماعی محلات در هشت نقطه همدان تشکیل می‌شودبه گزارش ایکنا از همدان به نقل از ایرنا، عباس صوفی شهردار همدان امروز 5 تیرماه در جلسه اعضای شورای راهبری شورای اجتماعی محلات همدان افزود: هفته گذشته شورای اجتماعی محلات در چهار محله کوی جولان، کوی مدرس، کوی محمدیه و کوی کوثر آغاز به کار کرد.
وی با بیان اینکه شورای راهبری وظیفه سیاستگذاری اجرای طرح شورای اجتماعی محلات را به عهده دارد خاطرنشان کرد: همدان دارای ۱۲ ناحیه و ۷۵ محله است که بر اساس برنامه در هر یک از نواحی یک شورای اجتماعی محلات تشکیل می‌شود.
صوفی اظهار داشت: یکی از شیوه‌های جلب مشارکت محله‌ای، ایجاد شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان است که به دلیل شکل ساختاری، برنامه‌ها و مصوبات از الگوی نوینی تبعیت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: این طرح می‌تواند باعث نگاه ریز بینانه تر مدیریت شهری در مشکلات محلات و هم چنین برانگیختن حس مشارکت شهروندی و مدیریت بهتر شهر و در نهایت افزایش رضایتمندی مردم همدان شود.
صوفی با بیان اینکه با شکل گیری شورای اجتماعی محلات شاخص‌های شهری افزایش یافته و این مهم ارتباط مستقیمی با تفکر شورایی در محلات دارد اظهار داشت: تشکیل شورای اجتماعی محلات بدون تردید مشکلات مردم را کاهش و پیگیری امور توسط مسئولان را هموار می‌کند.
شهردار همدان بیان کرد: اداره این شورا به دست معتمدان و مردم هر منطقه از مزیت‌های طرح شورای اجتماعی محلات به شمار می‌رود ضمن اینکه پیگیری و رفع مشکلات و معضلات محلات را شتاب می بخشد.
گفتنی است، در این نشست تشکیل هشت شورای اجتماعی در هشت ناحیه و چهار منطقه شهری همدان به تصویب رسید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: