کد خبر: 3826863
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ۸ الی ۱۰ آبان‌ماه در همدان برگزار می‌شود.

مسابقات قرآن وزارت بهداشت در همدان برگزار می‌شودحسن زائری لطف، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: این دانشگاه میزبان مسابقات کشوری قرآن و عترت وزارت کشور است.
وی ادامه داد: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در ۶ بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری و ۲۴ رشته برگزار می‌شود.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره اینکه این مسابقات در سه مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شود، گفت: بخش کتبی مرحله دانشگاهی این دوره از جشنواره، با شرکت ۹۸۰ نفر از دانشجویان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.
زائری با بیان اینکه امسال آمار شرکت‌کنندگان در جشنواره نسبت به سال گذشته رشد ۳۰ درصدی داشته است، گفت: سال گذشته حدود ۷۰۰ نفر در جشنواره قرآنی ثبت‌نام کردند که امسال این تعداد به ۹۸۰ نفر رسیده است.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت مرداد‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، گفت: مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت 8 الی 10 آبان‌ماه در همدان برگزارمی‌شود.
وی در پاسخ به علت تغییر تاریخ برگزاری مسابقات مرحله کشوری از شهریور‌ماه به آبان گفت: به دلیل فضای فیزیکی دانشگاه، مشارکت حداکثری دانشجویان در برگزاری جشنواره با آغاز سال تحصیلی و صرفه‌جویی اقتصادی به دلیل کاهش پیک مسافرتی در فصل پاییز، زمان برگزاری جشنواره قرآن تغییر یافت.
زائری بیان کرد: اوایل تیر‌ماه سال جاری با پایان یافتن مهلت ارسال آثار و تلاوت‌های شرکت‌کنندگان در بیست‌و‌چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، داوری در بخش‌های مختلف این جشنواره آغاز شد.
وی با بیان اینکه از میان ۹۰ نفر شرکت‌کننده در بخش آوایی مسابقات، ۴۰ اثر جهت داوری به وزارت بهداشت ارسال شد، گفت: اسامی نهایی راه یافتگان به مرحله نهایی این جشنواره در بخش آوایی تا پایان تیرماه اعلام می‌شود.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: در بخش هنری نیز ۱۵ اثر از استان در بخش‌های معرق، خوشنویسی، نقاشی برای داوری به وزارت‌خانه ارسال شد.
وی با اشاره به اینکه داوری بخش ادبی و هنری جشنواره و همچنین داوری اولیه مقالات و تألیف کتاب در بخش پژوهشی نیمه اول تیر‌ماه سال جاری انجام گرفت، عنوان کرد: آزمون بخش معارف قرآن و سیره معصومین نیز مردادماه به‌صورت همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار خواهد شد.
مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلاس‌های آموزشی خوبی با حضور اساتید مجرب در رشته‌های مختلف قرآنی در راستای توانمند‌سازی دانشجویان برای حضور در مسابقات انجام گرفته است.
زائری با اشاره به اینکه ظرفیت خوبی در دانشگاه علوم پزشکی و استان در حوزه قرآن وجود دارد، بیان کرد: در راستای ترغیب و تشویق هرچه بیشتر دانشجویان به قرآن، طرح «ترویج فرهنگ قرآن در دانشگاه» با محوریت حفظ یک جز قرآن کریم برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح، به کسانی‌که بتوانند حافظ یک جز شوند هدیه نقدی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان اهدا می‌شود، همچنین طرح «سفیران نور‌» با هدف شناشایی و معرفی استعداد‌های قرآنی دانشگاه جهت حضور در مسابقات قرآن توسط کانون قرآن و عترت دانشگاه از دیگر اقدامات این مجموعه در حوزه قرآن است.
این مقام دانشگاهی از برگزاری دوره «مربی پروری قرآن» در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و عنوان کرد: در این دوره که که مرحله سوم و نهایی خود را می‌گذراند 20 نفر از دانشجویان شرکت دارند.
زائری اظهار کرد: برگزاری کارگاه تدبر در قرآن در سه بخش دانشجویی، اساتید و کارمندان، فعالیت کانون قرآن و عترت در دو بخش دانشجویی و اساتید از دیگر برنامه‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی همدان است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: