کد خبر: 3827022
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
گروه اجتماعی ــ مسئول واحد بانوان در مجموعه طلایه‌داران استان همدان گفت: به‌دنبال برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در پیاده‌راه امام(ره) به‌صورت ماهانه برنامه‌ای با عنوان «شادی به رنگ خدا» که در حوزه تکریم خانواده است در نظر گرفته شده است.

برگزاری برنامه «شادی به رنگ خدا» با هدف تکریم حوزه خانواده در همدانالهه مختاری، مسئول واحد بانوان مجموعه طلایه‌داران استان همدان و مدرس حوزه علمیه در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد:حدود ۵۰۰ نفر از بانوان کم‌حجاب و بی‌حجاب به حضور در غرفه‌های نمایشگاه عفاف و حجاب دعوت شدند که با ایجاد مباحث گفت‌وگو محور در زمینه حجاب ۴۰ نفر از آن‌ها به حجاب روی آورده‌اند.
وی گفت: افراد خاکستری با حضور در غرفه «متفاوت شو»، صحبت مشاوران را می‌شنیدند و سپس با پوشیدن چادر و پوشش اسلامی از آن‌ها عکس یادگاری گرفته می‌شد.
وی با اشاره به اینکه با عرضه پوشش و لباس‌های شیک و جذاب که دارای مؤلفه‌های اسلامی حجاب است، به‌دنبال معرفی بهترین نوع پوشش به بانوان بودیم، ابراز کرد: درغرفه کتاب و کتابخوانی کتاب «گل‌پوش» معرفی می‌شد که از افراد شرکت‌کننده در این مسابقه ۶ نفر به‌عنوان برگزیده به مشهد اعزام می‌شوند.
مختاری تصریح کرد: در غرفه کاردستی و نقاشی کودکان روزانه با کشیدن نقاشی با موضوع حجاب ۲۰ عنوان برنامه شاد به همراه اهدای جایزه به نقاشی‌های برتر برگزار شد.
وی با اشاره به راه‌اندازی پویش غیرت برای آقایان اظهار کرد: با ایجاد این پویش آقایان به مسئله غیرت تشویق شده و از آنان در راستای حفظ حریم خانواده تقدیر می‌شود.
مسئول واحد بانوان مجموعه طلایه‌داران استان همدان تصربح کرد: بعد از متحول شدن و روی آوردن افراد جذب شده به حجاب برای آن‌ها به‌صورت ماهانه برنامه‌ای با عنوان «شادی به رنگ خدا» که در حوزه تکریم خانواده است در نظر گرفته شده است.
مختاری گفت: از مسئولان و اصناف می‌خواهیم که از طرح‌های غیراسلامی که دارای پوشش و نشان اسلامی نیستند جلوگیری شود و نظارت بیشتری در اماکن بر پوشش‌ها و تولیدی‌ها لحاظ شود.
وی افزود: به دلیل نبودن طرح‌های شاخص و جذاب در پوشش‌های اسلامی و همچنین گران شدن قیمت چادر باید نهادهای فرهنگی پای کار باشند تا از طراح‌های خوب حمایت شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: