کد خبر: 3827869
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
با پیشرفت ۷۰ درصدی؛
گروه اجتماعی ــ مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان همدان گفت: پروژه خانه امید همدان با متراژ ۶۳۰ مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و در شهرستان نهاوند با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

خانه امید همدان با پیشرفت 70 درصدی در حال ساخت استروح‌الله افشار، مدیر صندوق بازنشستگی استان همدان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: تعداد بازنشستگان مشترک صندوق بازنشستگی استان 33 هزار و 226 نفر است.

وی افزود: از این تعداد، 27 هزار و 713 نفر شاغل بازنشسته، تعداد 3 هزار و 633 نفر بازنشسته متوفی، هزار و 400 نفر شاغل متوفی و تعداد 480 نفر از کارافتاده هستند.

افشار ابراز کرد: تعداد شاغلین دستگاه‌های اجرایی که مشترک صندوق بوده و از سوی صندوق کشور بازنشستگی آنان به صندوق پرداخت می‌شود 24 هزار و 960 نفر است.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌ترین اقدامات صورت گرفته در سال جاری، پرداخت حدود 6 میلیارد تومان وام ضروری به هزار و 124 نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران بدون اخذ وثیقه با مبلغ 5 میلیون تومانی بوده است که به حساب متقاضیان واریز شده است.

افشار در ادامه از پیگیری احداث دو پروژه خانه امید در شهرستان همدان و نهاوند خبرداد و گفت: پروژه خانه امید همدان با متراژ ۶۳۰ مترمربع با پیشرفت فیزیکی 70 درصد و در شهرستان نهاوند با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

وی ادامه داد: این مجموعه فرهنگی و آموزشی با طرحی جدید در یک طبقه ساخته خواهد شد که دارای بخش‌های مختلفی همچون سالن اجتماعات، نمازخانه، سالن ورزشی، اتاق پزشک، کتابخانه و آمفی تئاتر است.

کلنگ‌زنی دومین خانه امید همدان پس از تأیید شهرداری
مدير صندوق بازنشستگی استان با بیان اینکه بیشترین آمار افراد بازنشسته متعلق به شهرستان همدان است، گفت: دومین خانه امید همدان نیز پس از واگذاری زمین مربوطه از سوی شهرداری گلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ساخت خانه‌های امید از برنامه‌های مهم صندوق بازنشستگی کشوری است افزود: ارتقاء و بهبود وضعیت روحی و جسمی بازنشستگان، حضور در اجتماع و خروج از عزلت و خانه نشینی و تکریم و بزرگداشت بازنشستگان از جمله اهداف این مراکز است.
افشار ابراز کرد: سومین جشنواره مسابقات ورزشی بازنشستگان استان همدان در 6 رشته ورزشی دو نیمه استقامت، تنیس روی میز، شنا در رشته شنای کرال سینه و قورباغه، تیراندازی با تفنگ بادی، دارت و شطرنج در دو بخش آقایان و بانوان در 4 ماهه اول سال جاری برگزار می‌شود.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌هایی با ادارات کل و دستگاه‌های اجرایی استان در نشست‌های ماهیانه با روسای کانون‌های بازنشستگی به منظور استفاده بازنشستگان از خدمات رفاهی در درون استان همدان منعقد گردیده است.
افشار گفت: در این بین می‌توان به تخفیف ویژه 30 الی 50 درصدی بازدید بازنشستگان از غار علیصدر، تله کابین گنجنامه ، بازدید از مکان‌های توریستی و تفریحی بصورت رایگان، استفاده از استخرهای سرپوشیده تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان و سینما با 50 درصد تخفیف، استفاده بازنشستگان و خانواده آنان از امکانات سازمان بهزیستی استان نظیر فیزیوتراپی، توانبخشی، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی بصورت رایگان اشاره کرد:

وی در پایان از زحمات و حمایت‌های استاندار همدان، روسای کانون‌های بازنشستگی استان و همچنین مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در جهت ارائه خدمات مطلوب به جامعه پیشکسوتان تشکر و قدردانی نمود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: