کد خبر: 3834990
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
گروه فرهنگی ـ معاون امور خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان گفت: حلقه‌های نهج‌البلاغه‌خوانی برای نوجوانان، خطبه‌خوانی غدیر توسط دانش آموزان انجمن در پارک مردم به مناسبت عید غدیر در سه شب برگزار می‌شود.

برگزاری حلقه‌های نهج‌البلاغه‌خوانی ویژه نوجوانان در پارک مردم همدانبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان، طاهره فامیل خلیلی معاون امور خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در راستای هرچه با شکوه برگزار شدن عید غدیرخم گفت: دختران این انجمن از یک هفته مانده به عید درحال آماده‌سازی و تراکت برنامه‌های عید هستند.
فامیل خلیلی تصریح کرد: عید غدیر در بین اعیاد مذهبی از جایگاه بالایی برخودار است اما متاسفانه این جایگاه در جامعه به خوبی تبیین نشده است و آنطور باید در این ایام جشن گرفته نمی‌شود، از این رو اعضای این انجمن با برنامه‌ریزی صورت گرفته از یک هفته مانده به عید غدیر برنامه گرامیداشت آن را برگزار می‌کنند.
وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های این دهه آماده‌سازی هدایا، بسته‌های تبرکی رزق، تهیه شیرینی و شکلات جهت توزیع در بین کودکان و ‌نوجوانان، تهیه بیش از ۵۰۰ هدیه تبرکی و رزق و آماده‌سازی پاکت‌های عیدی و .... از چند روز قبل آغاز و تا دو روز قبل از آغاز عید ادامه خواهد داشت.
خلیلی ضمن تاکید بر قدردانی این عید بزرگ خاطر نشان شد: شایسته است که به پاس قدردانی از این نعمت عظیم الهی و عرض ادب به ساحت مقدس امیرالمؤمنین علی(ع)، عید سعید غدیر را در خانواده و اجتماع باشکوه فراوان برگزار کنیم و از برکات معنوی این روز عزیز بهره‌مند شویم.
وی گفت: از شنبه بیست و ششم مرداد ماه به مدت سه روز از ساعت شش تا هشت شب دانش آموزان انجمنی با حضور در پارک مرم برنامه‌هایی مانند برگزاری جشن برای کودکان و حلقه‌های نهج‌البلاغه‌خوانی برای نوجوانان، خطبه‌خوانی غدیر و ... را اجرا خواهند کرد.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: