کد خبر: 3843264
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
گروه فرهنگی ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه عزاداری برای امام حسین(ع) بدون خواندن نماز مورد قبول قرار نمی‌گیرد، اظهار کرد: اگر کسی لباس مشکی پوشید و به درستی از خداوند اطاعت کرد، نتیجه‌اش از بین رفتن اختلاس‌ها، خلوت شدن دادگاه‌ها و پر شدن صفوف نماز جمعه‌هاست.

عزاداری به همراه اطاعت از خداوند موجب اصلاح جامعه می‌شودبه گزارش ایکنا از همدان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، روز گذشته، 27 شهریورماه، در جمع مردم جورقان با تأکید بر اهمیت توجه به اهداف قیام امام حسین(ع)، گفت: حضرت سیدالشهدا در میان معرکه جنگ، جنگ را متوقف کرد و به نماز ایستاد تا به همه بگوید که من برای نماز و برای دین به قیام علیه یزید پرداخته‌ام.
وی افزود: حال مگر می‌شود کسی خود را عزادار امام بنامد و انتظار قبول شدن عزاداری خود را داشته باشد اما نماز نخواند و به آن بی‌توجه باشد.
امام جمعه همدان با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) اظهار کرد: اگر کسی لباس مشکی پوشید و به درستی اطاعت از خداوند کرد نتیجه‌اش از بین رفتن اختلاس‌ها، خلوت شدن دادگاه‌ها و پر شدن نماز جمعه‌ها است.
وی تصریح کرد: عزاداری مقبول شرایطی دارد چرا که شعبان بی‌مخ که زمینه‌ساز سقوط حکومت مصدق و ایجاد کودتای 28 مرداد بود هم مجلس روضه برگزار می‌کرد و هم زنان رقاص فرانسوی را می‌آورد و مجلس رقص برپا می‌کرد و این همان عزاداری‌هایی است که مورد قبول اهل بیت نیست.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این که اگر روزانه ده دقیقه برای خداوند وقت بگذاریم و به نماز اهمیت بدهیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد، اظهار کرد: هیئتی که در آن به نماز و اهداف امام حسین(ع) توجه شود هیئتی است که حضرت به آن افتخار می‌کند.
وی تأکید کرد: بنا بر فرمایش امام باقر(ع) هیچ حلال‌زاده‌ای راضی به مرگ اهل بیت نیست. لذا اگر امروز هم در فضای مجازی و حقیقی عده‌ای به شبهه‌پراکنی علیه دین اسلام و اهل بیت می‌پردازند باید به آن‌ها شک کرد.
حجت‌الاسلام شعبانی بهشت رفتن را آسان دانست و گفت: تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که تلاش خود را در رسیدن دستمان به دستان اهل بیت قرار دهیم و این مهم هم با توجه ویژه به نماز و روزه و احکام الهی در دسترس است.
وی با تأکید بر این‌که تا می‌توانید مجلس امام را گرم کنید و به آن اهمیت دهید ابراز کرد: امام حسین(ع) همه چیز خود را در راه خداوند تقدیم کرد و به همین دلیل نیز خداوند همه چیز به امام حسین داده است.
امام جمعه همدان در پایان با بیان این که امیدواریم همه ما با امامان محشور شویم اظهار کرد: امروز وظیفه ما مبارزه با شبهه‌پراکنی دشمنان است و امیدواریم عربستانی‌ها که کتابی را با عنوان «یزید امیرالمؤمنین» منتشر کرده‌اند با مولای خود یزید محشور شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: