کد خبر: 3854228
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
تا پایان سال‌جاری؛
گروه اجتماعی ـ معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال جاری 15 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود که در این بین شهرستان ملایر با پرداخت یک میلیارد و 42 میلیون تومان زکات، بالاترین رتبه را درسطح استان دارد.

15 میلیارد تومان زکات در همدان جمع آوری می‌شودغلامرضا صیادزاده، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری 2 هزار و 600 نفر زکات پرداخت کرده اند.
صیاد زاده با بیان اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری، 7 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده است گفت: زکات جمع آوری شده در راستای کمک به محرومان در زمینه معیشت، مسکن و جهیزیه زوج‌های آنها هزینه می‌شود.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه روستاییان امسال پنج میلیارد و 500 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند، گفت: 850 روستا در همدان مشمول پرداخت زکات هستند.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال جاری 15 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود که در این بین شهرستان ملایر با پرداخت یک میلیارد و 42 میلیون تومان زکات، بالاترین رتبه را درسطح استان دارد.
صیادزاده یادآور شد: زکات بدن شامل زکات فطره و زکات مال شامل زکات واجب (گندم، جو، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره) است و زکات مستحبی شامل (همه محصولات کشاورزی، باغات، میوه و صیفی‌جات) است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: