کد خبر: 3863219
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
گروه فرهنگی ــ فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: ۳۹۴ دانش‌آموز از این شهرستان به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

اعزام دانش آموز نهاوندی به مناطق عملیاتی جنوببه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع)، علی مختاری، فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در گفت‌وگویی اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی تاکنون ۳۹۴ نفر از دانش‌آموزان مدارس متوسطه دوم این شهرستان در قالب دو اردوی راهیان نور به مناطق غرب و جنوب کشور اعزام شدند.

وی افزود: دانش‌آموزان اعزامی به اردوی راهیان نور شامل ۷۴ پسر و ۳۲۰ دختر هستند که به مناطق غرب و جنوب اعزام شدند. دانش‌آموزانی که به مناطق جنوب اعزام شده‌اند به مدت سه روز از مناطق عملیاتی کربلای ۵ در شلمچه، خرمشهر، طلائیه، چزابه و هویزه بازید می‌کنند.

مختاری ادامه داد: اعزام کاروان دانش‌آموزان دختر در قالب هشت اتوبوس به همراه تدارکات لازم صورت گرفت که در داخل هر اتوبوس یک نفر از راویان جنگ برای بازگو کردن ایثارگری‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس حضور دارد.

وی به تأثیر برگزاری اردو‌های راهیان نور میان دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که دانش‌آموزان علاقه زیادی به حضور در این کاروان دارند و از برگزاری آن استقبال می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: در شرایط کنونی اردوی راهیان نور یکی از برنامه‌هایی است که می‌تواند دانش‌آموزان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کند و همین مساله توطئه‌های فرهنگی دشمن را نقش بر آب می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: