کد خبر: 3863888
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
مدیر حوزه علمیه استان همدان، بهترین خیرات را تأمین منابع پایدار برای حوزه‌های علمیه دانست و اظهار کرد: لزوم استقلال و خودکفایی حوزه بر کسی پوشیده نیست و لذا امروز باید با ایجاد منابع پایدار در حوزه‌های علمیه به دنبال بودجه دولتی نباشیم.

تأمین منابع پایدار؛ بهترین خیرات برای حوزه‌های علمیهبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه همدان، آیت‌الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی، ضمن بزرگداشت آیت‌الله‌ مالک محمّدی (کاویانی) مسئول حوزه علمیه نهاوند، با اشاره به نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حوزه‌های علمیه و روحانیت توانستند با همراهی مردم نظام طاغوت را در کشور سرنگون کنند و زمینه ساز اجرای احکام الهی باشند.
وی افزود: علیرغم نقشه‌های شبانه روز دشمنان برای سرنگونی این نظام اما این روحانیت بود که در طول ۴۰ سال گذشته مردم را به استقامت در مقابل دشمنان دعوت کرده است.
مدیر حوزه علمیه استان همدان با تأکید بر اینکه اگر استقامت و بصیرت علما نبود، امروز دین خدا به ما نمی‌رسید اظهار کرد: علمای اسلام را باید چراغ‌های هدایت بشریت‌ دانست؛ چراکه زمینه‌ساز ایجاد استقامت مردم در برابر دشمنان اسلام بودند.
وی بیان کرد: علما توانستند در دوره طاغوت حوزه‌های علمیه را از گزند دسیسه‌های حکومت حاکم نگاه‌دارند و امروز نیز با بصیرت افزایی در جامعه از آن صیانت کرده‌اند.
موسوی اصفهانی بابیان اینکه در دوره پهلوی حوزه‌های علمیه بسیار موردتهاجم طاغوت بودند، خاطرنشان کرد: همان‌طور که همه انبیا در طول تاریخ علیرغم مواجهه با مشکلات و تهمت‌های دشمنان، هیچ‌گاه از رسالتشان عقب ننشستند، ما نیز نباید از مشکلات و تهمت‌های دشمنان، ترسی داشته باشیم.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور، ابراز داشت: گرانی‌هایی در جامعه وجود دارد که حاصل بی‌تدبیری برخی از مسئولان است، اما متأسفانه آن را به ما نسبت می‌دهند و به ما تهمت می‌زنند.
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری مسیر طلاب را، ادامه‌دهنده راه انبیا دانست و گفت: برخی از نمک‌نشناس‌ها فراموش کرده‌اند که روحانیت در طول این ۴۰ سال تا پای جان از انقلاب دفاع کرده است و لذا باید گفت که روحانیت هیچ‌گاه عقب‌نشینی نخواهد کرد.
وی، بهترین خیرات را تأمین منابع پایدار برای حوزه‌های علمیه دانست و اظهار کرد: لزوم استقلال و خودکفایی حوزه بر کسی پوشیده نیست و لذا امروز باید با ایجاد منابع پایدار در حوزه‌های علمیه به دنبال بودجه دولتی نباشیم.
موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه آیت‌الله محمدی نزدیک به یک قرن از عمر خود را وقف دین خدا کردند، یادآور شد: آیت‌الله محمدی درراه حفظ اسلام حتی فرزند خود را نیز تقدیم کرد و بنابراین امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا یاد این استاد بزرگ حوزه را گرامی بداریم.
وی تأکید کرد: امیدوار بودیم با توجه به خدمات و مجاهدت‌های ایشان در نهاوند، روز رحلت ایشان در این شهرستان عزای عمومی اعلام شود، اما این‌طور نشد.‌

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: