کد خبر: 3871079
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
گروه اجتماعی ـ رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان همدان با اشاره به اینکه مسئولان دولتی و سازمان هواپیمایی کشور در مورد رد ادعای برخورد موشک با هواپیمای مسافربری اوکراین در ساعات اولیه صادق بوده‌اند چراکه از ماجرای اصابت به موشک اطلاع نداشتند، گفت: در مورد تأخیر 48 ساعته در اعلام اصل ماجرا باید گفت هنوز هم ابهاماتی وجود دارد حتی در مورد مسئله نفوذ در این سیستم امنیتی و یا در داخل هواپیما نیز مسائلی مطرح است.

دروغی از سوی مسئولان به مردم گفته نشده است/ خواهان برخورد عادلانه با خاطیان هستیمحجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌محمد عباسی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جان‌باختگان حادثه هواپیمای اوکراین، اظهار کرد: آرزوی غفران برای این عزیزان و تسلی و صبر را برای خانواده‌های آنان داریم.
وی ضمن تشکر از همه نیروهای نظامی که برای ایجاد فضای امن در جامعه تلاش می‌کنند، گفت: دشمن دون و دولت تروریستی امریکا که با ترور حاج قاسم سلیمانی و همراهانش دست به جنایتی بزرگ در منطقه زد به دنبال آن ایران را تهدید کرد اگر پاسخی در قبال این ترور داشته باشد به 52 نقطه فرهنگی و حساس حمله خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه تشییع میلیونی سردار شهید سلیمانی همدلی را در بین مردم ایجاد کرد، گفت: پس‌ازاین تشییع سپاه پاسداران به تعبیر رهبر معظم انقلاب سیلی بزرگی را باهدف قرار دادن پایگاه آمریکایی عین‌الاسد به امریکا زد که خسارات مالی، جانی و تجهیزاتی را برای پایگاه به همراه داشت.
حجت‌الاسلام عباسی اضافه کرد: به دنبال این پاسخ ایران، امریکا منطقه را در حالت جنگی قرارداد که خطا و اشتباهی غیرعمدی در شلیک موشک به هواپیمای مسافربری اتفاق افتاد و تعدادی از انسان‌های بی‌گناه و نخبه ما کشته شدند.
وی با اشاره به توضیحات فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی این اشتباه، اظهار کرد: این گذشت و بزرگی نیروهای سپاه را نشان می‌دهد که هرچند می‌توانستند این ماجرا را کتمان کنند و ادله‌ بسیاری نیز برای اثبات نقص فنی موتور هواپیما وجود داشت و با توجه به آسیبی که به جعبه سیاه هواپیما رسیده بود و دسترسی به اطلاعات دقیق جعبه امکان‌پذیر نبود اما بنا را بر صدق قرار داده و با اعتماد به مردم خود بیانیه‌ای را مبنی بر ارتکاب به چنین اشتباهی صادر کردند.

اتحاد ایجاد شده پس از شهادت سردار سلیمانی همچنان بین مردم وجود دارد
رئیس نهاد رهبری دانشگاه بوعلی سینا بابیان اینکه در این باره دروغی از سوی مسئولان گفته نشده است، ابراز کرد: مسئولان دولتی و سازمان هواپیمایی کشور در این مورد صادق بوده‌اند چراکه از ماجرای اصابت به موشک اطلاع نداشته و بنا به نگاه کارشناسانه‌ای که در مورد آسیب فنی هواپیما داشته اظهارنظر می‌کردند اما باوجوداینکه فضای منطقه در فضایی جنگی قرار داشت باید پروازهای مسافربری لغو می‌شد.

وی افزود: در مورد تأخیر 48 ساعته در اصل ماجرا باید گفت اینکه در ساعات اولیه این ماجرا اعلام‌نشده است، هنوز هم ابهاماتی وجود دارد حتی در مورد مسئله نفوذ در این سیستم امنیتی و یا در داخل هواپیما نیز مسائلی مطرح است و این مسئله برای روشن شدن نیاز به برگزاری نشست‌ها و کمیته‌های تخصصی که زمان‌بر بوده داشته است.
حجت‌الاسلام عباسی با اشاره به اتحادی که پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در کشور ایجاد شد، توضیح داد: اتحاد بین مردم همچنان بعدازاین ماجرا وجود دارد اما افرادی هستند که برای انقلاب و مردم دلسوز نبوده و نیستند اهانت‌هایی می‌کنند حتی در تجمعات خود عکس سردار را پاره کرده‌اند که این افراد سوءاستفاده گر به دنبال ضربه زدن به ‌نظام برای عقده‌گشایی و از روی کینه‌توزی هستند و ثابت‌شده است که مردم صف خود را از چنین افرادی جدا کرده‌ و می‌کنند.
رئیس نهاد رهبری دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به اینکه ما نیز جزء معترضان هستیم، اضافه کرد: ما نیز در جامعه نسبت به بی‌تدبیری‌ها معترض هستیم و نسبت به این خطا نیز معترضیم و خواستار اطلاع‌رسانی ابعاد گوناگون این ماجرا بوده و خواستار برخورد با خاطیان این امر هستیم.
حجت‌الاسلام عباسی افزود: در کنار اعتراض خود از سپاه ممنون هستیم سپاهی که در همه مراحل 40 ساله انقلاب ازخودگذشتگی داشت که اگر نبود امنیت امروز وجود نداشت، به گفته امام (ره) «اگر سپاه نبود کشور نبود»، اگر نبود امروز ما در همدان در حال جنگ با داعش بودیم، سازندگی‎ها و محرومیت‌زدایی‌ها هم نبود، اما هرکه در حال حرکت روبه‌جلو است اشتباهاتی را هم مرتکب می‌شود.

اشتباهات جنگی در تاریخ صدر اسلام
وی با اشاره به اینکه در تاریخ اسلام نیز چنین وقایعی اتفاق افتاده است به ماجرای جنگ احد در زمان پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و بیان کرد: حضرت رسول(ص) در جنگ احد 50 نفر را مأمور کردند تا در جبل الرماة قرار بگیرند و مراقب باشند تا نیروهای دشمن مسلمانان را دور نزنند.
وی ادامه داد: پس از شکست سپاه دشمن، عده‌ای مشغول جمع‌آوری غنیمت جنگی شده و تنگه را رها کرده و تنها 10 نفر در تنگه باقی می‌مانند و در این شرایط دشمن با عبور از تنگه 40 نفر دیگر را از پشت به شهادت می‌رسانند که در این جنگ همگی ازجمله حمزه سیدالشهدا نیز به شهادت می‎رسند.
وی اضافه کرد: هم‌چنین در ماجرای فتح مکه خالد بن ولید که در جنگ احد نیز فرمانده بوده است به یک محله حمله کرده و افرادی را می‌کشد و اموالشان را به غارت می‌برد که پس‌ازآن پیامبر مأموری را برای عذرخواهی و جبران خسارت‌های ایجادشده حتی جبران ظرفی شکسته شده می‌فرستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: