کد خبر: 3878579
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی همدان گفت: جلسات قرآنی سنگرهای مهم و راهبردی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودند و مبارزان و مجاهدان خستگی ناپذیر و شهیدان والامقام از دامان این محافل برخاستند و موجب اعتلای فرهنگ حقیقی قرآن در جامعه شدند.

محافل قرآنی سنگرهای همیشگی فعالیت‌های انقلابی هستندبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان، در محفل انس با قرآن دانش‌آموزان شهرستان نهاوند گفت: جلسات قرآنی سنگرهای مهم و راهبردی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودند و مبارزان و مجاهدان خستگی ناپذیر و شهیدان والامقام از دامان این محافل برخاستند و موجب اعتلای فرهنگ حقیقی قرآن در جامعه شدند.

وی با اشاره به نقش معلمان قرآن در گسترش فرهنگ دینی افزود: یک معلم قرآن نه تنها با آموزش و گفتار خود، بلکه با کردار و عمل صالح خود نیز می تواند مربی و رهنمای جوانان و نوجوانان به سوی اخلاق ناب اسلامی و زمینه ساز درک بهتر از معارف الهی باشد.

حجت الاسلام نظیری با تاکید بر لزوم درس آموزی و عرب گرفتن از داستان ها و حکمت های قران کریم گفت: در داستان حضرت یوسف (علیه السلام) که در قرآن از آن به تعبیر احسن القصص یاد شده است می خوانیم که این نبی الهی گرفتار مشقات و سختی های دنیوی می شود و افراد ظاهربین گمان می کنند که این سختی ها بی ثمر و بیهوده خواهند بود. اما تقدیر خداوند بر ان بود که یک تمدن بزرگ شرک و بت پرستی به دست این پیامبر الهی سرنگون و نابود گشته و یک تمدن عظیم توحیدی جایگزین آن شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان گفت: تعلیم قرآن، مبارزه و ایستادگی در برابر جبهه استکبار است که در هر دوره مصداقی دارد. مصداق آن در دوره ای نمرود و در دوره ای دیگر فرعون بود و امروز آمریکای جنایتکار نماد استکبار و ظلم و تعدی است و بر مسلمین واجب است که چه به لحاظ نظامی و دفاعی و چه از جنبه های فرهنگی و اقتصادی در برابر آن ایستادگی کنند.

عزت شهید سلیمانی ثمره پایمردی و استواری در راه حق بود
حجت الاسلام نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان نیز در مراسم دیگری در گرامیداشت چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی در شهر برزول نهاوند گفت: از مهم‌ترین آموزه‌های مکتب ما این است که بدانیم عزت و ذلت به دست خداست و مومن نباید برای یافتن عزت در چشم مردم موضع بگیرد یا از ترس خوار داشته شدن از باور خود پا پس بکشد. استواری و ثبات قدم از ویژگی‌های مهم مومنان است که مصداق کامل آن شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است.
وی افزود: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در راه خدا ثابت قدم بود و از سرزنش ملامتگران و از انقلابیگری باکی نداشت و در مقابل، خداوند او را محبوب قلوب مردم کرد و نام او را با عزت و سرافرازی قرین کرد.
حجت‌الاسلام نظیری با تاکید بر لزوم پایداری و مقاومت در برابر جبهه استکبار گفت: عده‌ای گمان می‌کنند که اگر ما در برابر استکبار سازش و خضوع نشان بدهیم آمریکا از مواضع خود کوتاه می‌آید و عملکرد خود را اصلاح می‌کند، یا آن که می‌گویند نباید کاری کنیم که استکبار از ما عصبانی بشود و رفتاری نامعقول در پیش گیرد. این باور دقیقا بر خلاف فرموده قرآن و آموزه های اسلام ناب است، چرا که خداوند از مومنان می خواهد به گونه ای عمل کنند که استکبار از ایشان ناخشنود باشد و از رفتارشان راضی نشود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان همچنین گفت: ما در هر سنگر که مشغول به خدمت باشیم باید خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود بدانیم و عملکرد خود را در آینده جبهه حق موثر بدانیم. هر انسان مومن به سهم خود در مبارزه با استکبار نقش دارد ولو در چشم دیگران این نقش جزئی و مختصر دیده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: