کد خبر: 3879857
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان گفت: ثبت‌نام بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور استان همدان از 5 بهمن ماه آغاز شده است.

آغاز ثبت‌نام جشنواره قرآن و عترت دانشجویان پیام نور همدانسعید ظروفی، مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور هرساله با هدف اعتلای دانش، ايمان، اخلاق و بصيرت دينی دانشجویان و توسعه فضاي معنوی و قرآنی و نیز زمينه‌سازی انس و الفت آنان با قرآن كريم و سيره معصومين(ع) و تدبر و عمل به آن آموزه‌ها برگزار می‌شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه این جشنواره در مراحل مقدماتی، استانی و کشوری برگزار می‌شود افزود: امسال با یاری خداوند بیست و چهارمین دوره این رقابت بزرگ معنوی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور استان همدان آغاز شده است افزود: این دور از مسابقات در 6 بخش و 31 رشته برگزار می‌شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان همدان افزود: «بخش آوایی»، «معارفی»، «پژوهشی»، «فناوری»، «هنری» و «ادبی» 6 بخش‌ بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور است.
وی اضافه کرد: بخش آوایی، در رشته های «قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء و حفظ کل، دعا و مناجات خوانی، تواشیح و هم خوانی قرآن کریم» و بخش بخش پژوهشی در رشته‌های «مقاله‌نویسی و تلخيص کتاب» برگزار می‌شود.
ظروفی ادامه داد: رشته های بخش معارفی شامل «آشنایی با احادیث اهل‌ بیت(ع)، آشنایی با سیره معصومین(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم و احكام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی ایرانی» است.
مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان ابراز کرد: بخش فناوری در رشته‌های «تولید نرم‌افزار و تولید اپلیکشن»، بخش هنری شامل رشته‌های «خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، تذهیب، معرق و منبت، فیلم کوتاه و طراحی پوستر» و بخش ادبی در رشته‌های «شعر، داستان‌ و نمایش‌نامه‌نویسی» برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه ثبت نام از 5 بهمن ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد گفت: علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای اينترنتی بيست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجويان پيام نور سراسر كشور به آدرس quranst.pnu.ac.ir مراجعه كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: