کد خبر: 3900267
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
جشنواره فرهنگی هنری «کرونا فرصتی برای همدلی» ویژه خانواده بزرگ دانشگاهیان (دانشجویان، اساتید و کارکنان) استان همدان در فضای مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره «کرونا، فرصتی برای همدلی» ویژه خانواده دانشگاهیان همدانبه گزارش ایکنا از همدان، با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا، اقدام به برگزاری جشنواره «کرونا فرصتی برای همدلی» ویژه خانواده بزرگ دانشگاهیان(اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌ها) استان همدان کرده است.
جشنواره «کرونا فرصتی برای همدلی» در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانشگاهیان و ارتقاء نشاط و سلامت فرهنگی و اجتماعی آنان با استفاده از فضای مجازی، طراحی‌شده است.
این مسابقه صرفاً از طریق بستر اینترنت انجام خواهد شد و لازم است آثار تولیدی طبق دستورالعمل بارگذاری شود؛ همچنین ضروری است محتوای آثار، با موضوع جشنواره (کرونا، فرصتی برای همدلی) مرتبط باشد، هر شرکت‌کننده نیز می‌تواند در یک یا تمام بخش‌ها شرکت نماید، مسابقه کتاب‌خوانی نیز به‌صورت برخط برگزار خواهد شد.
این جشنواره در بخش‌های؛ داستان کوتاه، موسیقی(دابسمش)، عکاسی، نقاشی(ویژه کودکان زیر 12 سال فرزندان کارکنان و اساتید)، کتاب‌خوانی، کاریکاتور، پوستر، شعر‌های کرونایی و دلنوشته برگزار می‌شود.
شرایط شرکت در جشنواره
متقاضی شرکت در جشنواره باید دانشجو (و یا از اساتید و کارکنان) دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه‌های استان همدان باشد (حداقل تا پایان نیمسال دوم تحصیلی۹۸-۹۹) و باید فرم تقاضای شرکت در جشنواره را از طریق پست الکترونیکی جشنواره به آدرس جشنواره تا تاریخ اعلام‌شده ارسال کند.
هر متقاضی شرکت در هر یک از بخش‌های جشنواره، می‌تواند حداکثر سه اثر به جشنواره ارسال کند.
ارائه کار مشترک درصورتی‌که نویسنده اصلی دانشجو باشد، بلامانع است.
پس از بررسی متون اولیه (چکیده) توسط هیأت داوران، برگزیدگان اعلام شده از طریق سایت جشنواره می‌توانند حداکثر تا تاریخ اعلام شده، متن کامل اثر خود را ارسال نمایند
بخش کتاب‌خوانی شامل انتخاب ۴ عنوان کتاب و برگزاری مسابقه از آن به‌صورت برخط (آنلاین) است که کتاب‌ها به شرح زیر هستند:
الف- کتاب «آب هرگز نمی‌میرد»؛ این کتاب زندگی‌نامه سردار شهید حاج میرزا احمد سلگی است لازم به ذکر است که این کتاب تقدیر شده از سوی مقام معظم رهبری است.
ب- کتاب «خط مقدم»؛ این کتاب روایتی داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید حسن طهرانی مقدم است.
ج- کتاب «استاد عشق»؛ این کتاب نگاهی به زندگی و تلاش‌های پروفسور محمود حسابی، پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران است.
د- کتاب «جوان انتخاب بزرگ» که شرکت در این بخش صرفاً ویژه دانشجویان است.
تاریخ‌های مهم جشنواره
زمان ثبت‌نام و اعلام آمادگی و ارسال آثار ۱۰ اردیبهشت ۹۹ لغایت ۱۰ خرداد ۹۹ و زمان داوری آثار رسیده ۱۵ خرداد ۹۹ است؛ زمان اعلام نتایج نهایی و اختتامیه آنلاین جشنواره نیز ۲۰ خرداد ۹۹ است.
پل‌های ارتباطی با دبیرخانه جشنواره
آدرس سایت جهت ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر farhangi.basu.ac.ir/corona است، علاقمندان می‌توانند با شماره تلفن داخلی دانشگاه ۳۸۳۸۱۶۰۱ - ۰۸۱ داخلی ۳۴۷ و ۳۴۹ ‌و یا شماره فاکس معاونت ۳۸۳۸۰۹۴۴-۰۸۱ با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: