کد خبر: 3900866
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، با اشاره به اینکه این فعالیت‌های مردمی نشان داد که فطرت مردم ما چقدر سالم است، عنوان کرد: تفاوت کشور ما با سایر کشور‌ها به جریان افتادن اتفاقاتی است که همانند آن را کمتر در جایی مشاهده می‌کنیم و تاکیدی بر برجستگی فرهنگ اسلامی کشور ما دارد.

انجام کمک‌های مومنانه تاکیدی بر برجستگی فرهنگ اسلامی کشور ما داردحجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی‌فقیه در استان، در سومین مرحله توزیع ۳۰ هزار سبد غذایی توسط کمیته امداد که با حضور رییس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار کرد: در مجالسی که گره‌ای از مشکلات بندگان خدا باز می‌شود، الطاف الهی نیز در آن بیشتر نمود دارد و لذا باید از این مجالس بهترین بهره را کسب کرد.
وی با بیان اینکه این اتفاقات به برکت اخلاص در وجود امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است، گفت: اولین چیزی که با دیدن تمثال امام خمینی(ره) برای بنده تداعی می‌شود اخلاص است و اینکه در همه عمر خود هیچگاه هوای هوس نداشته‌اند و این حرکات که امروز شاهد آن هستیم به برکت اخلاص بزرگانی چون امام(ره) و حضرت آقا است.
امام جمعه همدان با تقدیر از تمام اقدامات صورت گرفته در راستای کمک‌های مومنانه پس از شیوع کرونا، ابراز کرد: ظرفیت‌های پنهانی در بین مردم ما وجود داشت، که پس از مواجه شدن با این تجربه تلخ خودش را نشان داد و آن هم ظرفیت فرهنگ بالای مردم و نظام در کنار هم بود.
وی با اشاره به اینکه این فعالیت‌های مردمی نشان داد که فطرت مردم ما چقدر سالم است، عنوان کرد: تفاوت کشور ما با دیگر کشور‌ها همین اتفاقات است که همانند آن را کمتر در جایی مشاهده می‌کنیم و تاکیدی بر برجستگی فرهنگ اسلامی کشور ما دارد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: برجستگی‌هایی که در کمک‌های مومنانه پس از سخنرانی حضرت آقا جهش پیدا کرد، به دلیل همان فرهنگ اصیل اسلامی است که در بین مردم محفوظ مانده است.
وی با بیان اینکه علیرغم تمامی نقشه‌های دشمن و شبیخون‌های فرهنگی، بازهم مردم ما از فرهنگ اصیل اسلامی دور نشده‌اند، مطرح کرد: این اتفاقات نشان داد که حضور مردم در شب‌های قدرتاثیر گذار است و جشن‌هایی که در ایام میلاد ائمه اطهار علیهم‌السلام برگزار می‌شود نشأت گرفته از تربیت در این مکتب است.
حجت‌الاسلام شعبانی مواجه شدن با این تجربه تلخ را ظرف تحقق ظرفیت‌های مردمی عنوان کرد و گفت: دوران دفاع مقدس امثال شهید همت‌ها را تربیت کرد، چرا که ظرف تحقق ظرفیت‌های آنان جبهه و دفاع مقدس بود، اما در دوران فعلی شیوع این ویروس باعث شد تا بسیاری از ظرفیت‌های پنهان مردمی محقق شود.
وی با تاکید بر اینکه در کمک رسانی‌ها دغدغه اصلی باید انسجام بخشی به خدمت رسانی‌ها باشد، بیان کرد: بهترین مکانی که می‌تواند این کمک‌ها را مدیریت و هدفمند کند، مراکز نیکوکاری همچون کمیته امداد است که باید شبکه قوی در امداد رسانی را ایجاد کند.
امام جمعه همدان با تقدیر از اقدامات جهادی مردم در چند ماه گذشته، بیان کرد: در این حرکت‌های مردمی همه با تمام توان به میدان آمدند و بسیاری از جوانان به صورت ۲۴ ساعته بدون هیچ چشم داشتی در حال فعالیت بودند که باید از همه آنها تقدیر کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: