کد خبر: 3927810
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان ملایر گفت: با پویش آجر به آجر همه می‌توانند خیر مدرسه‌ساز شوند.

با پویش «آجر به آجر» همه می‌توانند خیر مدرسه‌ساز شونداحمد هاشمی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به پویش آجر به آجر به عنوان طرح جمعی مدرسه‌سازی گفت: با پویش آجر به آجر همه می‌توانند خیر مدرسه‌ساز شوند.
هاشمی نهادینه کردن فرهنگ ساخت مدرسه در جامعه را از اولویت‌های مهم عنوان کرد و گفت: امید می‌رود با اجرای طرح‌هایی مثل پویش آجر به آجر بتوان گام مهمی در ترغیب افراد به امر مدرسه سازی برداشت.
وی با دعوت مردم خیر شهرستان به مشارکت در این طرح خاطرنشان کرد طرح آجر به آجر می‌تواند نقطه عطفی در مسیر توسعه فضاهای آموزشی و مشارکت‌های مردمی در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی باشد.
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش ملایر افزود: در حال حاضر هر خیری که 30 درصد ساخت یک مدرسه روستایی را تقبل کند، مابقی 70 درصد را دولت پرداخت و مدرسه به نام آن خیر و یا نام پیشنهادی او نامگذاری خواهد شد که این شرایط در مورد مدارس شهری 50 درصد است.
هادی سلگی مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز که با استقبال از ظرفیت‌های طرح آجر به آجر به این پویش مردمی پیوسته در گفت‌و‌گو با ایکنا اظهار کرد: در راستای ازبین بردن کمبود فضاهای آموزشی فرهنگی شهرستان دست خیرین مدرسه ساز را به گرمی فشرده و از ایشان برای مشارکت در این امر نیکو دعوت می‌کنیم.
سلگی با اشاره به مردمی و ملی بودن این پویش اظهار کرد: هرکس به هر اندازه که در توان دارد حتی به اندازه یک آجر می‌تواند در مدرسه سازی سهیم شود.
وی افزود: پیوستن مردم به این پویش خداپسندانه به ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری و مشارکت در کارخیر بین جامعه کمک می‌کند که این امر از اهداف بلندمدت آموزش و پرورش نیز هست.
مدیر آموزش و پرورش اضافه کرد: همه‌ساله خیران قدم در راه مدرسه‌سازی می‌گذارند با اجرای پویش آجر به آجر امکان مشارکت در این کار نیک برای همگان فراهم شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: