کد خبر: 3928501
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
عضو شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی ٨ سال دفاع مقدس مهم بوده و نیازمند بررسی‌های عمیق و چندوجهی است، اظهار کرد: بدون تردید زنان ایران اسلامی در کنار و دوشادوش مردان، با بذل جان و مال خود در جنگ تحمیلی نبرد کردند، از این‌رو پرداختن به نقش این زنان باید بیشتر در این عرصه کار شود.

ابعاد سیاسی و اقتصادی دفاع مقدس نیازمند بررسی‌های عمیق استبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی با بیان اینکه نقش زنان در دوران دفاع مقدس بسیار بارز، تعیین‌کننده و تأثیرگذار بود، افزود: نقش مادر، همسر و فرزند و وظایف و مشکلات پیرامون در پشت صحنه جبهه و نقش پزشک، پرستار، امداد و کمک‌رسانی و حضور در خط مقدم، حکایت از نقش فعال و مؤثر بانوان را در جنگ تحمیلی دارد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: زنان ایران اسلامی در عرصه دفاع‌مقدس و پشتیبانی از جبهه‌های جنگ، نقش بی‌بدیلی را ایفا کرده و نام پر آوازه‌ای از خود برجای نهادند.
وی افزود: زنانی در طول ٨ سال دفاع مقدس حضور داشتند که دلاورانه دوشادوش مردان، ایثارگری کردند و حتی به مقام شهادت و جانبازی رسیدند، همچنین آنان جلوه‌ای از ایثار هستند که امروز باید مشکلاتشان دیده شود.
سلماسی با اشاره به اینکه مردان بی‌شماری در جبهه‌های جنگ به‌ویژه جنگ تحمیلی دفاع‌مقدس حضور داشتند و برای دفاع از کشور لحظه‌ای درنگ نکردند، یادآور شد: اما بانوان بسیاری نیز در پشت جبهه‌ها یا در سایر بخش‌ها حضور داشتند و شاید طی ۴٠ سالی که از دوران دفاع مقدس می‌گذرد، این ایثارگران کمتر مورد توجه قرار گرفتند.
عضو شورای شهر همدان، بانوان فعالی در عرصه جهاد و شهادت را الگوهای شاخص حوزه ایثار و مقاومت در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: اکنون که حدود ۴ دهه از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد، هنوز حرف های بسیاری ناگفته باقی مانده و هنوز شخصیت‌های استثنایی در این عرصه گمنام مانده‌اند.
سلماسی با تأکید بر اینکه ابعاد سیاسی، نظامی و اقتصادی ٨ سال دفاع مقدس مهم بوده و نیازمند بررسی‌های عمیق و چندوجهی است، اظهار کرد: بدون تردید زنان ایران اسلامی در کنار و دوادوش مردان، با بذل جان و مال خود در جنگ تحمیلی نبرد کردند، از این‌رو پرداختن به نقش این زنان همچون گنجینه پنهان دوران دفاع مقدس، مورد غفلت واقع شده و آنگونه که باید و شاید به فعالیت‌های آنان پرداخت نشده است که باید بیشتر در این عرصه کار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: