کد خبر: 3962635
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
امام‌جمعه نهاوند با بیان اینکه شهید سلگی به‌دنبال نام و نان از انقلاب نبود، بیان کرد: او پس از مجروحیت می‌توانست به راحتی زندگی کند اما به هیچ پیشنهاد کاری جواب مثبت نداد و می‌خواست تا پایان عمر به‌عنوان سرباز زندگی کند.

شهید سلگی تا پایان عمر به‌عنوان سرباز زندگی کردبه گزارش ایکنا از همدان، سردار مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان، امروز، ۱۶ فروردین‌ماه، در آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت حاج میرزامحمد سلگی، گفت: شهید سلگی در روزهای پایانی عمر نسبت به گذشته خود فعال‌تر بود و برای اینکه حضور پررنگ مردم را در انتخابات داشته باشیم، مدام در تلاش بود.

وی بیان کرد: رفتار، گفتار، کردار و نشست و برخاست شهید سلگی در حوزه‌های مختلف فعالیتش الگو بود.

شهید سلگی به‌دنبال نام و نان از انقلاب نبود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عباسعلی مغیثی، امام‌جمعه نهاوند نیز اظهار کرد: شهرستان نهاوند نسبت به این شهید احساس دِین می‌کند، سردار سلگی چند خصوصیت بارز داشت که خدا به‌واسطه آنها به او در دنیا و آخرت کرامت بخشیده بود.

وی ادامه داد: نخستین ویژگی این شهید ولایتمداری بود و خود را سرباز امام و ‌ولایت می‌دانست که این امر را نه در شعار که در عمل ثابت کرد و دیگر ویژگی بارز شهید سلگی تقید به نماز و عبادت بود که باید همه به این امر مهم مقید باشند.

مغیثی با بیان اینکه شهید سلگی به‌دنبال نام و نان از انقلاب نبود، تصریح کرد: او پس از مجروحیت می‌توانست به راحتی زندگی کند اما به هیچ پیشنهاد کاری جواب مثبت نداد و می‌خواست تا پایان عمر به‌عنوان سرباز زندگی کند.

به‌دنبال منش قهرمانی هستیم

سردار مهدی ظفری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان نیز با بیان اینکه در کشور اسلامی به‌دنبال قهرمان پروری نیستیم، گفت: ما به‌دنبال منش قهرمانی هستیم و هر کسی یک قهرمان است‌.

ظفری اضافه کرد: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قهرمان‌پرور بوده و ویژگی نظام ولایی این است که قهرمان‌پروری کند و انسان‌های بی‌نام و نشان را حتی از رهبران جامعه نیز بزرگ‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه خاصیت حماسه این است که حماسه تولید کند، افزود: انقلاب اسلامی شهید زنده تولید می‌کند و در واقع باید شهید باشیم تا شهید شویم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه نقش شهید سلگی در لشکر انصارالحسین(ع) یک نقش ویژه بود، تصریح کرد: شهیدان و به‌ویژه این شهید بزرگوار را نباید به حزبی منتسب کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: