کد خبر: 3963019
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از اعلام آمادگی این اداره‌کل برای حمایت از طرح‌های تولیدی خبر داد و گفت: در صورتی که طرح‌های اشتغال‌زا توجیه اقتصادی داشته باشند آن‌ها را وارد مدار اجرایی خواهیم کرد.

اعلام آمادگی اداره اوقاف برای حمایت از طرح‌های تولیدیرضا حاجی زین‌العابدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با تأکید بر اینکه از طرح‌های اشتغال‌زا حمایت خواهیم کرد، اظهار کرد: در صورتی که طرح‌های اشتغال‌زا توجیه اقتصادی داشته باشند آن‌ها را وارد مدار اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از موقوفات مولد بیش از پیش پشتیبانی می‌کنیم تا بهره‌وری لازم را داشته باشند، افزود: در این راستا با نصب امین برای موقوفات از میان مردم، گام مهمی برداشته شده تا اداره بخشی از موقوفات را به مردم بسپاریم.

زین‌العابدینی از تدوین برنامه مدون سالانه برای تحقق شعار سال خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین آن‌ها اجرای طرح‌های اشتغال‌زا در ملایر و همدان است که شامل طرح‌های خدماتی همچون ساخت بازار مبل و منبت خواهد بود، همچنین با نصب امین موقوفات و مشارکت دادن مردم در روند اداره موقوفات زمینه لازم برای پشتیبانی از تولید فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که اوقاف انجام می‌دهد این است که با مشارکت بخش خصوصی موقوفات راکد را فعال کنند، اوقاف استان همدان دارای املاکی در بعضی شهرها و روستاهاست که می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی آن‌ها را مولد کند، در این راستا کسانی که دارای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا هستند می‌توانند به این اداره‌کل مراجعه و با همکاری اوقاف در موقوفات سرمایه‌گذاری کند و ما در این راستا از تولیدکنندگان حمایت خواهیم کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان تصریح کرد: اداره اوقاف با در اختیار داشتن برخی امکانات و با مشارکت بخش خصوصی می‌تواند گام مهمی در تحقق شعار سال داشته باشد؛ به‌عنوان مثال می‌توان با مشارکت سایر ادارات و مردم شرایط آسان‌تری را برای حضور تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاری آن‌ها در موقوفات فراهم کنیم اما این آسان‌سازی به فراخور هر موقوفه متفاوت خواهد بود، چراکه ما مقید و متعهد به اجرای نیات واقفان هستیم. بنابراین، هر طرحی که به دستمان برسد را به نیات واقفان تطبیق خواهیم داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: