کد خبر: 3985542
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۰
رئیس اداره قرآن و نماز آموزش‌وپرورش استان همدان از راهیابی 67 دانش آموز همدانی به سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت خبر داد و گفت: از این افراد ۳۰ نفر در مرحله اول پذیرفته شدند و به مرحله دوم مسابقات سراسری راه یافتند.

30 دانش آموز همدانی؛ در حال رقابت در مسابقات سراسری قرآنعباس تجری، رئیس اداره قرآن و نماز آموزش‌وپرورش استان همدان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: در سی و نهمین دوره مسابقات قرآنی در سطح آموزشگاهی 50 هزار دانش‌آموز شرکت کرده بودند که از این تعداد 20 هزار دانش‌آموز به مرحله مسابقات منطقه‌ای راه یافتند و پس از آن نیز هزار نفر در سطح استانی به رقابت پرداختند که از این تعداد 337 نفر حائز رتبه برتر اول تا سوم شده و 67 نفر به مسابقات سراسری راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 15 نفر از دانش آموزان استان همدان در مسابقات سراسری قرآن حائز رتبه شدند‌، افزود: این مسابقات سراسری امسال نیز به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

تجری یادآور شد: سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ عمومی، حفظ ویژه، مداحی، اذان، احکام، انشای نماز، تفسیر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآن و نماز آموزش و پرورش استان همدان در پایان با اشاره به اینکه مسابقات سراسری از 26 تیرماه آغاز و تا 31 تیر در شهر مشهد ادامه خواهد داشت، گفت: دوره‌های آموزشی مجازی در خرداد و تیرماه در بستر شبکه شاد برای دانش آموزان برگزار شد تا آمادگی لازم برای حضور در مسابقات سراسری کسب شود، امیدواریم در سال جدید نیز همچون سال‌های گذشته شاهد درخشش دانش آموزان همدانی در مسابقات سراسری قرآن و عترت باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: