کد خبر: 4066193
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳

280 مجموعه فرهنگی و تبلیغی با تبلیغات اسلامی ملایر همکاری دارند

مدیر تبلیغات اسلامی ملایر  گفت: 280 مجموعه فرهنگی- تبلیغی به صورت مستقیم با سازمان تبلیغات اسلامی ملایر همکاری دارند.

روح الله نجفی مدیر تبلیغات اسلامی ملایربه گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام روح‌الله نجفی، مدیر تبلیغات اسلامی ملایر امروز ۲ تیرماه در جمع خبرنگاران در ملایر اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با استناد به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمود ما به مجموعه نیاز داریم که حقایق را برای مردم باز کرده و گره‌های و نقاط کور ذهنی را برای مردم روشن کند گفت: این همان جهاد تبیینی است که امروز نیاز جامعه بوده و مقام معظم رهبری بر این امر تاکید دارند.

وی با گریزی به فعالیت‌ها و عملکردهای این سازمان طی چهار دهه از فعالیت این نهاد با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: در واقع این سازمان یکی از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی است که با هدف تبلیغ امور دینی و اندیشه‌های ناب اسلام در جامعه انقلابی با هدف پاسخ‌گویی به مردم و جامعه به ویژه جوانان جویای حقیقت و معرفت شکل گرفته است.

نجفی افزود: در اساسنامه جدیدی که برای سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و تدوین شده و به تایید نهایی مقام معظم رهبری رسیده دو نکته دارای اهمیت شامل تبیین و عرضه فکر، فرهنگ و معارف اسلامی همراه با نوآوری و روش‌های نو و رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فرهنگی، تبلیغی و رسانه دشمنان انقلاب آورده شده است.

وی با اشاره به اینکه چهار مجموعه شورای هیات مذهبی، کانون مداحان، نهضت پیشرفت بانوان و کانون قرآن و عترت شهرستان زیر مجموعه این سازمان  بوده که فعالیتهای خوبی را برای پیشبرد اهداف این سازمان دارند، گفت: طبق رصدهای صورت گرفته 280 مجموعه فرهنگی- تبلیغی به صورت مستقیم با سازمان تبلیغات اسلامی ملایر همکاری دارند. و حدود 5 هزار فعال و کنشگر فرهنگی به صورت مستقیم در 15 حوزه فرهنگی، اجتماعی و میدانی فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: هدف ما رفتن به سمت کارهای نو جدید  در حوزه دینی است در این راستا نیازمند همکاری رسانه‌ها و سایر مجموعه های فرهنگی هستیم.

مدیر تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به فعالیت‌های گسترده اداره تبلیغات اسلامی ملایر در حوزه‌های مختلف گفت: این برنامه‌ها در حوزهای قرآنی، سبک زندگی اسلامی و قرآنی، اعزام مبلغان در مناسبت‌های مختلف، فعالیت‌های مبلغین در حوزه جهاد تببین و... است.

وی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های مبلغین و مداحان در حوزه جهاد تببین با اعزام مبلغین به روستاهای محروم و دور افتاده بوده است، افزود: در این راستا 50 مبلغ به روستاهای محروم و 20 مداح نیز در مناسبت‌های مختلف به این مناطق اعزام می‌شوند.

نجفی همچنین از وجود 32 خانه عالم در شهرستان ملایر خبر داد و گفت: این خانه‌های عالم توسط سازمان تبلیغات و کمک خیرین طی سال‌های گذشته ساخته شده و با توجه به نیاز روستاهای شهرستان به ویژه روستاهای بالای یک هزار خانوار درخواست ساخت 12 خانه عالم را پیشنهاد داده‌ایم.

وی اضافه کرد: همچنین تعدادی از روستاها نیز دارای خانه عالم هستند که این خانه‌های عالم به همت خیرین و بسیج سازندگی ساخته شده است.

مدیر تبلیغات اسلامی ملایر از افتتاح یک خانه عالم همزمان با هفته تبلیغ واطلاع رسانی در روستای حسین آباد شاملو خبر داد و گفت: این خانه عالم نیز با همکاری خیرین و سازمان تبلغات طی 6 ماه با مبلغ 280 میلیون تومان ساخته شده است.

وی در ادامه به سایر برنامه‌های این اداره در هفته تبلیغ و اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های شاخص ما نمایشگاه فعالیت مبلغین در مورد برنامه‌های هفته تبلیغ در این شهرستان در حاشیه نماز جمعه و جلسه پرسش و پاسخ در سه مسجد ثارالله، مسجد اسلام شهر آق‌گل، و مسجد شهر ازندریان است.

نجفی برپایی نشست‌های تخصصی با مسئولین هیات مذهبی و مداحان، سرکشی از پیشکسوتان  حوزه تبلیغ و دلجویی از پیرغلامان و ذاکرین اهل بیت(ع) و تجلیل از مبلغان حوزه دینی، نشست با اصحاب رسانه، فضا سازی، برگزاری محافل انس با قرآن و... را از دیگر برنامه‌های این اداره در هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دانست.

ایرج یار محمدی، کارشناس واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر نیز با اشاره به عملکرد واحد قرآنی اداره تبلیغات اسلامی ملایر اظهار کرد: در حال حاضر 30 مرکز قرآنی شامل 4 موسسه قرآنی شهری و 26 خانه قرآنی شهری و روستایی زیر نظر این اداره فعالیت دارند.

یارمحمدی با اشاره به اینکه ملایر دارای بانک جامع اطلاعات قرآنی است گفت: برای اولین بار در سطح کشور این بانک اطلاعاتی به عنوان پایلوت از ملایر کلید خورد و ا طلاعات 500 نفر از مربیان، اساتید، داور، حافظ قرآن ومفسر و... در این بانک اطلاعاتی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه حافظان قرآن بالای 5 جز نیز اطلاعات 200 نفر به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد 33 نفر حافظ کل قرآن هستند، یکصد جلسه خانگی قرآن، برگزاری دو دوره مسابقه فصل بندگی در ماه رمضان دو سال گذشته با حضور 36 هزار شرکت کننده از سراسر کشور، برگزاری 36 کرسی تلاوت قرآن در چند ماه گذشته، برگزاری محافل و برنامه‌های قرآنی در مناسبت‌های مختلف،  برگزاری مسابقه حکمت‌های نهج‌البلاغه با همکاری بنیاد نهج‌البلاغه ملایر، برگزاری مراسم جز خوانی در مساجد ملایر در 120 مسجد، و 65 جلسه  تفسیر قرآن را از دیگر برنامه های این واحد دانست.

یارمحمدی اضافه کرد: از سال 86 تا کنون نیز 20 دوره تربیت معلم قرآن توسط اداره تبلیغات اسلامی برگزار شده که 3 دوره آن از سال گذشته تا کنون بوده است.

وی یادآور شد: در راستای پر  کردن اوقات فراغت نیز در طول تابستان کلاس‌های قرآنی را برای همه سنین در رشته‌های مختلف زیر نظر اساتید برجسته در این اداره داریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :