کد خبر: 4067439
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
از فردا؛

رقابت 350 همدانی در مسابقات قرآن اوقاف

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان از برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات ۳۵۰ خانم و آقا در استان همدان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رقابت 350 همدانی در مسابقات قرآن اوقافمجتبی جمالی، رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: از فردا ۹ تیرماه مرحله شهرستانی مسابقات قرآن این اداره کل برگزار خواهد شد، در این دوره از مسابقات ۳۵۰ خانم و آقا در استان همدان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

وی از افزایش ۲۰ درصدی تعداد متسابقین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ثبت نام چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن اوقاف از ابتدای خردادماه به صورت اینترنتی در سامانه ایران قرآن آغاز شده بود که ۳۵۰ همدانی در این دوره از مسابقات ثبت نام کردند.

جمالی اظهار کرد: متسابقین این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۵ جزء، حفظ ده جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعاخوانی، تفسیر قرآن، تفسیر نهج‌البلاغه، تفسیر صحیفه سجادیه، تواشیح، شرح صحیفه سجادیه و شرح نهج‌البلاغه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان تصریح کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات از فردا به مدت یک و نیم ماه برگزار خواهد شد که نفرات اول تا سوم این مسابقات به مرحله استانی راه می یابند. مرحله استانی این مسابقات نیز در شهریورماه برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: سال گذشته به علت محدودیت‌های کرونایی حد نصاب راه‌یابی به مسابقات سراسری را ارتقا داده بودند و از این جهت که تعداد حداقلی بتوانند به مرحله سراسری راه پیدا کنند نماینده‌ای از استان همدان وجود نداشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :