کد خبر: 4076292
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

تخصیص 2 میلیارد تومان اعتبار شهریه برای دانشجویان نیازمند همدانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان از تخصیص اعتبار دو میلیارد و 780 میلیون تومان برای تحصیل دانشجویان تحت حمایت این نهاد در دانشگاه‌های غیردولتی خبر داد.

محمدرسول شیخی‌زاده مدیر کل کمیته امداد استان همدان،محمدرسول شیخی‌زاده، مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، کمک به ادامه تحصیل و حمایت مالی از دانشجویان نیازمند را از اقدامات فرهنگی این نهاد دانست و اظهار کرد: در سال جاری دو میلیارد و 780 میلیون تومان اعتبار بانکی برای کمک هزینه شهریه و تحصیل و علاوه بر این هفت میلیارد و 550 میلیون تومان نیز برای کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان پیش‌بینی‌ شده است.

وی پرداخت کمک هزینه شهریه به دانشجویان را در تحصیلات مددجویان مؤثر دانست و تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیارد تومان جهت شهریه دانشجویان هزینه شده است؛ همچنین میزان اعتبار شهریه دانشجویان نسبت به سال گذشته 74 درصد افزایش یافته است.

شیخی‌زاده تعداد دانشجویان و طلاب تحت پوشش این نهاد را 965 نفر اعلام کرد و افزود: بیش از 409 نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و باقی‌مانده نیز در دانشگاه‌های غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان در هر مقطع تحصیلی می‌توانند از تسهیلات پنج تا 20 میلیون تومانی در دوره تحصیل خود با توجه به شهریه، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha