کد خبر: 4087608
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

برپایی ۱۷۴۳ پایگاه جشن عاطفه‌ها در همدان

مدیر کمیته امداد امام خمینی همدان از برپایی هزار و ۷۴۳ پایگاه جشن عاطفه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: این پایگاه‌ها در میادین شهرها، پایگاه‌های سیار، پایگاه‌های مدارس و مراکز نیکوکاری برپا شده است.

محمد رسول شیخی‌زاده مدیرکل کمیته امداد همدانمحمد رسول شیخی‌زاده، مدیرکل کميته امداد امام خمینی(ره) همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان با اشاره به اینکه همزمان با شروع سال تحصیلی همه ساله کمیته امداد امام خمینی با همکاری مراکز نیکوکاری جشن عاطفه‌ها را برگزار می‌کند، اظهار کرد: امسال جشن عاطفه‌ها با شعار «شور عاطفه‌ها» با هدف کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت، همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشن از ۳۱ شهریورماه در شهرهای استان همدان آغاز شده است، افزود: روز گذشته، اول مهرماه، پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان مستقر و آماده دریافت هدایای مردمی بود.

شیخی‌زاده از برپایی هزار و 743 پایگاه جشن عاطفه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: این پایگاه‌ها در میادین شهرها، محل نماز جمعه، پایگاه‌های سیار، پایگاه‌های مدارس و مراکز نیکوکاری برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه مبالغ جمع‌آوری شده در جشن نیکوکاری با کمک آموزش و پرورش در بین دانش آموزان نیازمند توزیع می‌شود، افزود: در سال گذشته حدود ۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها در استان جمع‌آوری شد.

شیخی‌زاده بیان کرد: علاوه بر صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم می‌توانند از طریق آسان پرداخت، مراجعه به سایت امداد و یا شماره حساب‌های اعلامی، کمک‌های نقدی خود را واریز کنند. دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد استان را 15 هزار و دانشجویان و طلاب را نیز 900 نفر برشمرد.

وی یادآور شد: مبلغ ۶ میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان در سال گذشته به دانش آموزان نیازمند تحت پوشش در قالب کمک هزینه تحصیلی پرداخت شده است، از 200 تا 500 هزار تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان با اشاره به اینکه 240 مرکز نیکوکاری در سطح استان فعال است، گفت: همچنین در سال گذشته یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک هزینه شهریه به دانشجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه کميته امداد از اولین نهادهای مقدسی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت کمیته امداد امام خمینی(ره) بود، اظهار کرد: این نهاد امروز چتر حمایتی خود را در حوزه‌های مختلف از افراد زیر پوشش دارد.

مدیرکل کمیته امداد همدان با اشاره به اهداف کمیته امداد گفت: اولین هدف ما شناسایی افراد نیازمند، دومین هدف ترويج سنت‌های حسنه از جمله زکات، جذب حاميان و ... و سومین هدف توانمندسازی خانواده‌ها است.

شیخی‌زاده با بیان اینکه این نهاد در حوزه درمانی، مسکن، طرح اکرام ایتام، اشتغال‌زایی با پرداخت تسهیلات و وام حمایت خود را از افراد زیرپوشش داشته است، گفت: سال گذشته 8 هزار شغل با پرداخت 340 میلیارد تومان توسط کمیته امداد استان همدان ایجاد شده است.

وی یادآور شد: مبلغ پیش‌بینی شده در شور عاطفه‌های امسال ۹ میلیارد تومان است، خیرین می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۷۷۷۷-۹۱۷۷-۹۹۷۵-۶۰۳۷ و یا با کد دستوری *۸۸۷۷*۰۸۱#کمک و مساعدت خود را برای دانش آموزان نیازمند واریز کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha