کد خبر: 4089493
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

توجه به سلامت آب آشامیدنی همدان یک مسئولیت شرعی است

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تأکید بر لزوم توجه به کیفیت آب آشامیدنی همدان بیان کرد: در حوزه سلامت مردم نه سیاسی نگاه خواهیم کرد و نه تسامح خواهیم داشت، بلکه مسئولیت شرعی بر گردن ما است که باید نسبت به آن حساس باشیم.

حجت‌الاسلام والسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان همدانبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از روابط عمومی دفتر امام‌جمعه همدان، حجت‌الاسلام والسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، ظهر امروز 11 مهرماه در دیدار با دست‌اندرکاران پروژه آب رسانی به همدان، با تقدیر از اقدامات انجام شده در راستای تأمین آب شرب همدان، اظهار کرد: باید مراقب باشیم که این کار در فضای ذهنی جامعه نه کوچک جلوه داده شود و نه نسبت به آن مبالغه آمیز صحبت شود.

وی افزود: اینکه برای رفع این مشکل در همدان زحمات بسیاری کشیده شده، بر کسی پوشیده نیست و پس از آنکه چندین سال انجام آن تعطیل بوده، خدمات ایام گذشته قابل تقدیر و تأثیرگذار است، اما نوع گفتار با مردم و ارائه گزارش‌ها صحیح به مردم بسیار مهم است.

امام‌جمعه همدان با تأکید بر لزوم توجه به کیفیت آب آشامیدنی همدان، یادآور شد: اینکه با وجود تأکید مسئولان بر سلامتی آب، چرا فضای جامعه باور نمی‌کند و آن را نمی‌پذیرد به این علت است که افراد مختلف، حرف‌های گوناگونی را به لحاظ برخی از مصلحت سنجی مطرح کرده‌اند، در حالی که صداقت بالاترین مصلحت است.

وی با بیان اینکه گزارشات باید به نحوی باشد که اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی را جلب کند، گفت: البته گاهی از موارد شاهد اختلاف در بین مسئولان و برخی از افراد هستیم و لذا ضروری است وزارت نیرو با مجموعه بهداشت نسبت به وضعیت آب همدان به توافق برسند و آمار دقیق را در جامعه اعلام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان افزود: برای مردم نسبت به سلامت آب شبهه‌ای ایجاد شده و درخواست از مسئولان و مدیران استان این است که به سؤالات مردم به صورت دقیق پاسخ داده شود و یک صدای واحد نسبت به این مسئله بیان شود.

وی تأکید کرد: در حوزه سلامت مردم، نه سیاسی نگاه خواهیم کرد و نه تسامح خواهیم داشت، بلکه مسئولیت شرعی بر گردن ما است که باید نسبت به آن حساس باشیم.

منتظری، مدیر دفتر بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب کشور و خاندانی، مدیر تصفیه خانه‌های مهندسی آب و فاضلاب کشور در این جلسه حضور داشتند و به ارائه گزارش آخرین وضعیت و نتایج سلامت آب همدان پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha