کد خبر: 4090004
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸

کتاب "هلوهای تپه بالایی"؛ ترسیم یک واقعیت ملموس از دفاع مقدس برای نسل حاضر

نویسنده کتاب هلوهای تپه بالایی این کتاب را حاصل دو سال تلاش بی وقفه در جهت تحقیق و شناسایی این شهید بزرگوار خواند و افزود: در این کتاب سعی شده است که از شعار زدگی و اطاله کلام پرهیز شود و شهید را که اسطوره ملی در همه عصرها و نسلهاست از تنها یک قاب فراتر دانسته و واقعیتی ملموس برای نسل و عصر حاضر ترسیم شود.

رونمایی از کتاب هلوهای تپه بالاییبه گزارش ایکنا از همدان سید مهدی آخشیک رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایرامروز ۱۴ مهرماه در آیین رونمایی از کتاب "هلوهای تپه بالایی" در مسجد شهید مطهری ملایر گفت: این برنامه با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، کانون خدمت رضوی، نیروی انتظامی و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس برگزار شده است.

وی افزود: کتاب "هلوهای تپه بالایی" روایتی داستانی از زندگی شهید احمد جوکار به قلم حمید هنرجو  نویسنده و پژوهشگر فرهنگی شهرستان ملایر است، این کتاب در سال جاری توسط انتشارات صریر به چاپ رسیده و در فرصتی حدود دو ماه از چاپ اول به چاپ دوم رسیده و با استقبال شایان توجهی از سوی اقشار مختلف مردم مواجه شده است.

هادی بیگی نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه  طبق فرموده امام راحل«شهادت هنر  مردان خداست»، بیان کرد: نوشتن کتب درباره دفاع مقدس و شهدا باعث آشنایی بیشتر ما با شهدا و ارتباط با روزهای هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی  افزود: نوشتن کتاب درباره روزهای دفاع مقدس و شهدا را هنر دانست و افزود: این نوشته‌ها جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه زبان هنر در ستایش و سرودن شهدا به عنوان زبانی بسیار اثر گذار و قابل توجه است، گفت: با پرداختن به زندکی تک تک شهدا و برجسته کردن زوایای مختلف و ابعاد زندگی شهدای بزرگوار که با هنر نویسندگی و خلاقیت امکان‌پذیر است می‌توان پیام‌های بدیع و موثر را به همگان انتقال داد.

محمود خلیلی، نویسنده ادبیات پایداری شهرستان ملایر ضمن تقدیر از نویسنده اثر اظهار کرد: قلم زدن در وادی ادبیات پایداری و دفاع مقدس با توجه به کمبود حمایت‌های واقعی از نویسندگان این حوزه اقدامی ستودنی است.

نویسنده ادبیات پایداری شهرستان ملایرافزود: این کتاب روایتی داستانی خاصه گروه نوجوان نوشته شده و در جهت آشناسازی بیشتر این گروه سنی با فضای حاکم در سالهای قبل از انقلاب اسلامی و سالهای جنگ تحمیلی و تلاش‌های نوجوانی است که  در نهایت زندگی آسوده در شهر و طلبگی را رها و با آغوشی باز به جبهه های نبرد حق علیه باطل می شتابد به تصویر می‌کشد.

خلیلی به نکاتی که از نگاه ویراستار این اثر مغفول مانده اشاره داشت و افزود: جای آن داشت که این کتاب با خاطراتی از این شهید هم همراه می‌شد.

حمید هنرجو ضمن تقدیر از مدیریت و مجموعه اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر که دومین جلسه رونمایی کتاب پس از تهران را برگزار کردند به ذکر نکاتی درمورد کتاب حاضر و ادبیات پایداری پرداخت.

نویسنده کتاب هلوهای تپه بالایی این کتاب را حاصل دو سال تلاش بی وقفه در جهت تحقیق و شناسایی این شهید بزرگوار خواند و افزود: در این کتاب سعی شده است که از شعار زدگی و اطاله کلام پرهیز شود و شهید را که اسطوره ملی در همه عصرها و نسلهاست از تنها یک قاب فراتر دانسته و واقعیتی ملموس برای نسل و عصر حاضر ترسیم شود.

این پژوهشگر و نویسنده مطرح کشور در ادامه مقوله فرهنگ را یکی از مهم‌ترین ارکان قابل توجه جامعه خواند و بیان کرد: زیباترین و موثرترین پیامها را برای نسل نوجوان می توان با زبان هنر و با ایجاز کلام در حد حوصله آنان ارائه داد.

وی از شهید آوینی که سید شهیدان اهل قلم نام گرفته یاد کرد و گفت: شهید آوینی با شناخت صحیح از مخاطب و با تسلط کافی بر ابزار و رسانه در دهه جنگ تحمیلی و پس از آن آثاری فاخر و تاثیرگذار را خلق کرد که بر زبان هنر و شیوه ارائه پیام به مخاطب تاکیدی ویژه داشت.

هنرجو در پایان ابراز امیدواری کرد که در استان و زادگاه شهید احمد جوکار کتاب "هلوهای تپه بالایی" بتواند به شیوه‌های موثر تبلیغ و تبیین شده تا گروه هدف یعنی مخاطبان نوجوان و جوان با سیره زندگی و مبارزات انقلابی این شهید به خوبی آشنا شوند.

در پایان این برنامه که در هفته نیروی انتظامی برگزار شد به نمایندگی از پرسنل خدوم و فداکار نیروی انتظامی از سرهنگ خوش روش به نمایندگی از فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تقدیر شد.

کتاب

کتاب

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha