کد خبر: 4225860
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۹

مطالبه‌گری درست اصحاب رسانه از مسئولان؛ گامی برای رفع مشکلات همدان

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه وقتی اتحاد در بین رسانه‌ها وجود داشته باشد اتفاقات خوبی رقم می‌خورد، گفت: برخی از مسئولان با مطالبه‌گری رسانه‌ها شروع به کار می‌کنند، پس نقش اصحاب رسانه بسیار ویژه است.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدانبه گزارش ایکنا از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان، امروز ۱۹ تیرماه در گردهمایی اصحاب رسانه در دفتر امام جمعه همدان، اظهار کرد: با توجه به مشکلات موجود در جامعه، مشارکتی که در فضای کنونی اتفاق افتاد مشارکت خوب و قابل توجهی بود، امیدواریم دولت چهاردهم در تحقق وعده‌ها و حل مشکلات اقتصادی موفق شود.

وی افزود: اساس کشور مردم‌سالاری است و ما نیز لوازم آن را بباید بپذیریم یکی از این لوازم حمایت و پشتیبانی از دولت منتخب است. رویکرد کاندیداها مختلف بود اما مسیر کشور واحد است البته در کنار حمایت، مطالبه و انتقاد سازنده هم باید باشد.

شعبانی با اشاره به اینکه امیدواریم مجموعه‌ای از مدیران جوان، بانشاط و انقلابی در استان در دولت چهاردهم روی کار بیایند، یادآور شد: امیدواریم این مدیران به گفته خود رئیس جمهور متخصص و کارآمد باشند.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز کرد: در ابتدای شکل‌گیری دولت سیزدهم نظام جامع استان با نظر مسئولان و ائمه جماعات شهرستان‌ها احصا شد و به دولت سابق ارائه شد، احصا مشکلات در حل آنها کمک کننده است، این مشکلات و مسائل در جلسات و مجامع مختلف احصا می‌شود امیدواریم این نظام مسائل به ویژه در زمینه مسائل اقتصادی و اجتماعی در این دولت نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وی در پاسخ به مشکلاتی که از سوی برخی از نمایندگان اصحاب رسانه در جلسه مطرح شد؛ گفت: متآسفانه مسئولان ما رسانه را جدی نگرفته‌اند، بنده از سال 1398 تشکیل قرارگاه رسانه‌ای را پیشنهاد دادم، اما این قرارگاه هنوز شکل نگرفته است؛ برای حل مشکلات استان خارج از نگاه‌های سیاسی و شخصی به طوری که منافع مردم دنبال شود، باید تلاش کرد.

شعبانی ابراز کرد: مشکلات کشور قابل حل است، بسیاری از این مشکلات به نحوه مدیریت، اداره کشور و بروکراسی شدید باز می‌گردد. دولت سیزدهم بسیار مجاهدت کرد، در کنار کار جهادی مطالعه و روش عقلایی برای مدیریت هم لازم است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه وقتی اتحاد در بین رسانه‌ها وجود داشته باشد اتفاقات خوبی رقم می‌خورد، بیان کرد: برخی از مسئولان با مطالبه‌گری رسانه‌ها شروع به کار می‌کنند، پس نقش اصحاب رسانه بسیار ویژه است؛ به طور مثال استان ما مشکل مسکن دارد و این مشکل باید حل شود، دولت اصولگرا و اصلاح طلب ندارد و در هر صورت این مشکل باید رفع شود؛ رسانه‌ها در این زمینه کمک کننده باشند.

وی اشاره کرد: نبود قرارگاه رسانه‌ای در استان، کمبود اردوگاه‌های تربیتی کودک و نوجوان، کمبود مکان‌های تفریحی بانوان و... از نیازهای مهم استان همدان است که با پیگیری اصحاب رسانه می‌تواند مرتفع شود. 

شعبانی در پایان گفت: در دنیا کشوری را نمی‌توان یافت که تا این حدود هجمه‌های رسانه‌ای علیه آن باشد و شبکه‌های ماهواره‌ای رایگان برای قومیت‌ها و زبان‌های مختلف فعالیت کند، در این رسانه‌ها اعتقادات، سیاست ورزی‌ها، حتی خود توده‌های مردم، جوانان و مسئولان همه مورد هجمه هستند اما با این وجود کشور ما انسجام خود را در بسیاری از موارد به ویژه مذهب، اعتقادات و... حفظ کرده است.

یادآور می‌شود؛ در پایان این مراسم از پوستر دهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر رونمایی شد.

انتهای پیام
captcha