کد خبر: 3865984
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: با اتمام مهلت ثبت‌نام در هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران کریم، 3 هزار و ۴۸۶ نفر از استان همدان در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت نام 2 هزار و 486 همدانی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنحبیب شهنوازیان، رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: ثبت‌نام هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ ومفاهیم پس از دو بار تمدید به اتمام رسید.

رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: ثبت‌نام در آزمون ۱۲ آبان‌ماه، آغاز و با دو بار تمدید تا بیست و نهم آذرماه ادامه داشت.

شرکت در تمامی رشته‌های آزمون برای تمامی داوطلبان خواهر و برادر آزاد بوده و هر داوطلب می‌تواند در یکی از رشته‌های هر چهار بخش شرکت کند گفت: بر اساس آخرین آمار، 3 هزار و 486 نفر از استان همدان در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم در دو بخش بانوان و آقایان در ۴ گروه امتحانی و ۱۶ رشته به‌صورت سراسری برگزار می‌شود گفت: آزمون‌های الکترونیک ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه و آزمون کتبی 11 بهمن‌ماه به‌صورت همزمان با سراسر کشور در استان برگزار خواهد شد.

شهنوازیان بیان کرد: این دور از مسابقات در گروه ترجمه و مفاهیم قرآن‌ کریم در دو رشته تفسیر سوره بقره و ترجمه و درک معانی سوره بقره و گروه معارف اهل‌بیت(ع) در دو رشته حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه و حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین گروه حفظ قرآن‌ کریم در ۹ رشته حفظ جزء۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل، و گروه آموزش‌های الکترونیکی در دو رشته سبک زندگی و سیره معصومین(ع) ۱ و ۲ و روخوانی قرآن‌کریم برگزار خواهد شد.

شهنوازیان ادامه داد: رشته‌های گروه آموزش‌های الکترونیکی شامل سبک زندگی و سیره معصومین(ع) و روخوانی قرآن‌ کریم است.

وی در رابطه با منابع آزمون، بیان کرد: به جز رشته تفسیر سوره بقره که منبع آن تفسیر نمونه است، در تمام رشته‌های آزمون که به‌صورت کتبی برگزار می‌شود، متون و ترجمه‌های متداول قرآن‌ کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه قابل استفاده است.

رئیس کارگروه قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه زمان برکزاری بخش شفاهی مسابقات و متعاقباً اعلام خواهد شد بیان کرد: نمره قبولی در آزمون کتبی کسب حداقل ۷۰ امتیاز و نمره قبولی در آزمون الکترونیکی کسب حداقل ۸۰ امتیاز است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: