کد خبر: 3928283
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این استان نسبت به روز گذشته دو برابر افزایش یافته است

تعداد مبتلایان به کرونا در همدان دو برابر شدبه گزارش ایکنا از همدان، به نقل از وب‌دا در همدان، رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، در ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران افزود: تعداد موارد مثبت جدید کرونا از پنج شنبه تا ظهر جمعه ۶۸ مورد و تعداد افراد بستری شده ۹۸ نفر بوده است.
وی با بیان اینکه تعداد موارد مثبت مبتلا به کرونا در استان از ابتدای اسفند تاکنون چهار هزار و ۹۰۳ مورد بوده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد سه هزار و ۹۶۳ نفر بهبود یافته و ۶۵۳ نفر نیز فوت کرده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: از جمعیت ۱۵ هزار نفری جامعه بهداشت و درمان همدان یک هزار و ۲۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در حال حاضر ۲۰۰ نفر دوره نقاهت و قرنطینه را سپری می‌کنند.
وی اظهار کرد: شرایط استان در وضعیت قرمز قرار گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید به یک خواسته اجتماعی مبدل شود چرا که کادر درمان توان مقابله با این حجم از بیماری را ندارد.
حیدری مقدم با بیان اینکه تیم علمی مقابله با کرونا در استان همدان بسیار قوی است افزود: اگر هریک از پنج نفر پروفسور عضو این تیم از پای دربیایند ضربه بزرگی به بخش درمانی وارد می‌شود و مردم برای حفظ و کمک به جامعه پزشکی پروتکل‌ها را رعایت کنند.
وی خاطرنشان کرد: بهترین راه عبور از پیک سوم شیوع کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمع‌ها است.
وی همچنین حضور در مکان‌های بدون تهویه مناسب، حضور در تجمع‌ها، استفاده نکردن از ماسک و بی‌اعتنایی به پروتکل‌های بهداشتی را عامل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در همدان عنوان کرد و گفت: ۷۵ درصد از سلامت جامعه به ایفای نقش شهروندان بستگی دارد و کادر درمان فقط ۲۵ درصد را به عهده دارد.
حیدری مقدم گفت: باید تلاش کنیم با کاهش مبتلایان به ویروس کرونا تعداد ورودی بیمارستان‌ها را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه در استان همدان سه هزار و ۱۰۰ تخت فعال وجود دارد افزود: این میزان فقط ظرفیت ۲ دهم درصد از جمعیت همدان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:در حال حاضر ۷۱۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها تحت درمان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: