کد خبر: 3963426
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
رئیس حوزه علمیه استان همدان تأکید کرد: مسئولان ارشد نظام باید به این باور برسند که راهکار حل مسائل اقتصادی نگاه به داخل کشور است.

نگاه به داخل؛ اصلی‌ترین راهکار حل مسائل اقتصادیحجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی موسوی اصفهانی، رئیس حوزه علمیه استان همدان، در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: پتانسیل‌های داخلی فراوانی برای تقویت تولید در داخل و رفع مشکل بیکاری در کشور وجود دارد، اما متأسفانه مسئولان اجرایی نظام هنوز به این باور نرسیده‌اند که راهکار حل مشکلات اقتصادی منشأ داخلی دارد نه منشأ خارجی.

وی ادامه داد: اگر به جای آن همه جلساتی که با افراد خارجی برگزار می‌شد، در داخل کشور جلساتی برای راهکارهای تولید داخلی و تقویت آن برگزار شده بود مشکل بیکاری، بازگرداندن واحدهای تولیدی به چرخه تولید و مشکلات قانونی تا حد زیادی حل می‌شد.

موسوی اصفهانی اضافه کرد: مسئله تولید و استقلال اقتصادی موضوع مهمی در کشور ما است که رهبر معظم انقلاب با انتخاب عناوین متعدد به‌عنوان شعار سال، درصدد است تا توجه مسئولان را به این موضوع مهم جلب کند تا درصدد حل مشکلات اقتصادی جامعه بر بیایند.

وی با تأکید بر اینکه راهکار رفع مشکلات اقتصادی جامعه تقویت تولید داخلی است، افزود: اگر منتظر باشیم که مشکلات اقتصادی جامعه با اتکا به خارج از کشور حل شود جریان برجام و مشغول شدن مسئولان با این موضوع پیش خواهد آمد اما متأسفانه برخی معتقدند کلید حل مشکلات ما بیرون از کشور است.

رئیس حوزه علمیه همدان گفت: بیش از نود درصد امکانات اجرایی برای استفاده از توان داخلی به‌منظور ارتقا تولید در دست دولت است، کنترل قاچاق، واردات و... همگی بر عهده دولت است و می‌تواند در این راستا گام بردارد.

وی در پایان گفت: شکل‌گیری انقلاب، تلاش برای تبلیغ و گسترش دین و فرهنگ اسلامی بر عهده روحانیون بوده اما متأسفانه خیلی از افراد منشأ مشکلات اقتصادی را روحانیون می‌دانند درحالی‌که با اصلاح باور مسئولان ما این مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: