کد خبر: 4056773
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
طی سال گذشته

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان از راهی شدن یک هزار و 256 نوعروس تحت حمایت این نهاد به خانه بخت خبر داد.

محمدرسول شیخی زاده مدیرکل کمیته امداد استان همدان محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، با اشاره به هزینه 22 میلیارد و 700 میلیون تومانی کمیته امداد برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این نهاد، اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و 256 مورد جهیزیه به نوعروسان تقدیم شد.

وی با بیان اینکه ترویج ازدواج آسان، فراهم کردن زمینه‌های ازدواج و استحکام بنیان خانوار تحت حمایت جزو اساسی‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است که با کمک‌های خیران و نیکوکاران درصدد دستیابی به این مهم هستیم، اظهار کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای قبل از ازدواج و برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه، پایداری کانون خانواده و پیگیری از آسیب‌های اجتماعی بخشی از خدمات مؤثر این نهاد به زوج‌های جوان است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان اقلام جهیزیه را یخچال، لباس‌شویی، اجاق‌گاز، تلویزیون، جاروبرقی و... برشمرد و گفت: سرانه هر جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت به‌طور میانگین 18 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: از کل مبالغ جهیزیه نوعروسان، 11 میلیارد و 350 میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی و مابقی نیز از منابع امداد تأمین‌ شده است.

شیخی‌زاده گفت: کمیته امداد استان با ارائه خدمات حمایتی مختلف به نوعروسان تحت حمایت تلاش دارد تا علاوه بر تسهیل در امر ازدواج، گرمابخش کانون خانوار آن‌ها نیز باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: