کد خبر: 4059141
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

امام‌جمعه ملایر با بیان اینکه طبق فرموده قرآن اولین ویژگی متقین ایمان به غیب است و ایمان به غیب امروز ایمان به امام زمان(عج) است، گفت: موضوع مهدویت بسیار ارزشمند است و حجت‌الاسلام شیری عمر، علم، معنویت و اخلاصش را خرج مهدویت کرد.

حجت‌الاسلام محمد باقر برقراری امام جمعه ملایربه گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری، امام‌جمعه ملایر، امروز، دوم خردادماه، در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت‌الاسلام سعید شیری در مرکز همایش‌های شهید حیدری دانشگاه ملایر، اظهار کرد: طبق فرموده امام صادق(ع) کسانی که در مسیر خدا تحصیل و علم‌آموزی می‌کنند و به آن عمل می‌کنند در ملکوت دارای مقام و شخصیت هستند و طبق فرموده قرآن این افراد صاحب درجات نورانی و عالی هستند.

وی افزود: در بین آموزه‌های دینی بهترین آموزه‌ها، آموزه‌های مهدوی است که خداوند به‌واسطه حضرت مهدی(عج) دنیا را بعد از اینکه پر از ظلم و جور شده است پر از عدل و داد خواهد کرد و کسانی که در دوران غیبت از یاران امام زمان(عج) می‌شوند جزو بهترین‌ها هستند.

برقراری با بیان اینکه ما شیعه هستیم و نباید چیزی بین ما و امام زمانمان فاصله بیندازد، افزود: در دعای عهد می‌خوانیم و از خدا می‌خواهیم که بین ما و امام زمان فاصله نیندازد. طبق فرموده قرآن اولین ویژگی متقین ایمان به غیب است و ایمان به غیب امروز ایمان به امام زمان(عج) است. موضوع مهدویت بسیار ارزشمند است و حجت‌الاسلام شیری عمر و علمش و معنویت و اخلاصش را خرج مهدویت کرد.

امام‌جمعه ملایر منتظران واقعی امام زمان(عج) را بالاترین مقام دانست و گفت: امروز متأسفانه حرف‌هایی زده می‌شود که ما باید قائل به انسان‌محوری باشیم و چیزی که منطبق بر عقل نیست، نپذیریم. متأسفانه امروز هوای نفس، عقل را تسخیر کرده و نمی‌گذارد عقل همه‌ چیز را بفهمد اما منتظران و زمینه‌سازان ظهور ایمان به غیب دارند و این همان هنر بندگی خداست.

وی با بیان اینکه کسانی که در مسیر امام زمان(عج) گام برداشته و امام زمانشان را یاری می‌دهند بدون حساب و کتاب وارد بهشت می‌شوند، افزود: مرحوم حجت‌الاسلام شیری کسی بود که همه چیزش مهدویت بود و امروز مجلس ختم و یادبودش هم امام زمانی است.

برقراری با بیان اینکه این روحانی بزرگ پرورش یافته مکتب ائمه اطهار و امام زمان(عج) بود، تصریح کرد: یاران امام زمان|(عج)، یاران خدا هستند و به‌واسطه یاران امام زمان(عج) که اولیای خدا هستند باید فتنه‌های زمان را درک کنیم.

امام‌جمعه ملایر بیان کرد: حجت‌الاسلام شیری به ما نشان داد که می‌شود جزو اوتاد امام زمان(عج) و صلحا بود. او جزو کسانی بودند که بی‌شک مورد توجه و نگاه ویژه امام زمان(عج) قرار داشت، چراکه قدمش و سبک زندگی‌اش مورد رضایت امام عصر و بر پایه این محور بود.

ابراهیم محمدی‌منش، رئیس دانشگاه ملایر نیز شخصیت مرحوم حجت‌الاسلام شیری را شخصیتی بی‌نظیر از نظر اخلاق و صبر دانست و اظهار کرد: او عمر با برکت خود را در مسیر ترویج فرهنگ مهدویت و امام زمان صرف کرد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرد.

وی با بیان اینکه این شخصیت در چنین جایگاهی بود و خانواده مرحوم شیری باید شاکر خدا باشند که خدمات و شناختش را به امام زمان(عج) منتشر کرد، گفت: ائمه واسطه بین خدا و ما بوده و مرحوم شیری در این مسیر به امام زمان(عج) وصل شد و امیدواریم ما هم ادامه‌دهنده راه این علما باشیم و از انوار مقدس ایشان استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: